Reklama

Turniej charytatywny dla Marleny Król

Dochód z imprezy przeznaczony będzie na leczenie Marleny Król, foto: archiwum Dochód z imprezy przeznaczony będzie na leczenie Marleny Król, foto: archiwum

Charytatywny turniej piłki nożnej odbędzie się w niedzielę, 13 sierpnia na Orliku w Żdanowie. Zebrane pieniądze przeznaczone będą na leczenie zamościanki Marleny Król, która choruje na dystrofię obręczowo-kończynową.

Inicjatorem wydarzenia jest Damian Sołtys z Płoskiego. Patronat nad turniejem objął wójt Ryszard Gliwiński, tym samym Gmina Zamość nie tylko użyczy obiektu, ale także ufunduje Puchary i zadba o dodatkową infrastrukturę, jak namioty dla wystawców i zadaszenie na potrzeby atrakcji towarzyszących.

Oprócz turniejowej rywalizacji drużyn, organizatorzy pozyskali spore grono sponsorów i „wykonawców”, np. swój mistrzowski popis żonglerki piłką zaprezentuje Michał Rycaj – dwukrotny mistrz świata Freestyle Football, z pokazem Fit and Jump i Zumby wystąpi ekipa z Fitness Platinium Zamość, zaplanowano też prezentację efektownych motocykli i ekskluzywnych aut ślubnych, a także animacje dla najmłodszych.

Do akcji przyłączyło się również Koło Gospodyń Wiejskich z Płoskiego, które na żdanowskim „Orliku” zorganizuje bufet ze słodkościami i napojami.

Oprócz pucharów i drobnych upominków zwycięska drużyna otrzyma oryginalną piłkę z autografami piłkarzy Legii Warszawa.

Dochód z imprezy przeznaczony będzie na leczenie Marleny Król. Zamościanka cierpi na dystrofię obręczowo-kończynową. Jest młodą mamą uroczego chłopczyka. Choroba uniemożliwia jej normalne chodzenie, wstawanie i poruszanie się bez pomocy innych. W ubiegłym roku dla Marleny pojawiła się szansa, leczenie immunologiczne może zatrzymać postępującą nieustannie chorobę, ale to kosztuje.

W trakcie niedzielnego turnieju charytatywnego będzie prowadzona zbiórka publiczna na rzecz Marleny Król, autoryzowana przez Fundację Sedeka "Zdążyć z Pomocą".

Turniej rozpocznie się o godzinie 10.00. Wpisowe dla drużyn to 200 zł.  Dodatkowe atrakcje wystartują o 13.00. Impreza potrwa do godziny około 17.00.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us