Reklama
Reklama

ZUS: kolejne przelewy z „300+"

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy
Od 18 lipca ZUS zaczął wypłacać dofinansowanie do wyprawki szkolnej w ramach programu "Dobry start". W województwie lubelskim przekazano już ponad 61 tys. świadczeń na kwotę przeszło 18 mln złotych.

Do 27 lipca w województwie lubelskim wpłynęło 89,5 tys. wniosków, na ponad 129,5 tys. dzieci. ZUS już wypłacił przeszło 61 tys. świadczeń w kwocie 18,3 mln złotych. W całym kraju Zakład Ubezpieczeń Społecznych do tej pory przelał na konta rodziców łącznie 664,5 mln złotych.

Wnioski o świadczenie na rok szkolny 2022/2023 można składać od 1 lipca 2022 r. do 30 listopada 2022 roku. ZUS na rozpatrzenie wniosku, który został złożony do 31 sierpnia, ma czas do końca września 2022 roku.

Podobnie jak w zeszłym roku wnioski można składać tylko elektronicznie przez: Platformę Usług Elektronicznych (PUE ZUS), system bankowości elektronicznej i portal Emp@tia.

W przypadku, gdy w sprawie będzie konieczne przeprowadzenie postępowania wyjaśniającego, na profilu PUE ZUS będzie wezwanie do uzupełnienia wniosku. Klient dostanie też informację sms-em na numer telefonu, który wpisał we wniosku.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us