Reklama
Reklama

78. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Program zamojskich uroczystości

78. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Program zamojskich uroczystości
Dzisiaj (1 sierpnia) mija 78. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Zamojskie obchody rozpoczną się o 14:30 pod pomnikiem AK przy ul. Partyzantów.

Godzinę później odbędzie się msza w Katedrze w Zamościu. O 16:30 rozpocznie się manifestacja patriotyczna na Rynku Wielkim. W programie ceremoniał wojskowy, okolicznościowe wystąpienie prezydenta miasta, apel pamięci i salwa honorowa. O godzinie 17:00 jak w całym kraju, w Zamościu zawyją syreny.

Powstanie Warszawskie wybuchło 1 sierpnia 1944 roku. Było największą akcją zbrojną podziemia II wojny światowej w Europie. Z niemieckimi okupantami walczyło około 40-50 tysięcy powstańców. Trwało aż 63 dni, poległo około 18 tysięcy powstańców. Zginęło od 150 tys. do 200 tys. cywilnych mieszkańców stolicy. Miasto zostało niemal całkowicie zniszczone.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us