Reklama
Reklama

Tour de Pologne w Zamościu. Mamy informacje dla mieszkańców!

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany
W niedzielę, 31 lipca mieszkańcy Zamościa będą mieli wyjątkową okazję obejrzeć w akcji najlepszych kolarzy na świecie. Blisko dziewięciokilometrową pętlę ulicami miasta zwieńczy spektakularny sprinterski finisz drugiego etapu wyścigu kolarskiego Tour de Pologne. Zawodnicy zakończą zmagania w rejonie skrzyżowania ulic Piłsudskiego i Okrzei. Zachęcamy do wzięcia udziału w tym sportowym święcie.

Tour de Pologne jest jednym z największych wyścigów kolarskich na świecie. Dzięki blisko trzydziestoletniej pracy Czesława Langa i jego zespołu, impreza została żelaznym punktem cyklu World Tour pod auspicjami Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI). Status ten oznacza, że do Polski przyjeżdżają zawodnicy najlepszych grup kolarskich na świecie.

Polski Tour zyskał opinię wyścigu, w którym rodzą się kolarskie gwiazdy. W ostatnich latach etapy na polskich drogach wygrywały ikony światowego peletonu jak Alberto Contador, Peter Sagan, Simon Yates, a także polskie gwiazdy – Michał Kwiatkowski czy Rafał Majka.

Dzięki współpracy firmy Lang Team, Miasta Zamość i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego mieszkańcy Zamościa będą mogli na własne oczy obejrzeć tuzów dwóch kółek. Serdecznie zapraszamy do kibicowania w niedzielę, 31 lipca. Wówczas odbędzie się etap z Chełma do Zamościa o długości 205,6 km.

Zachęcamy do kibicowania wzdłuż trasy wyznaczonej ulicami miasta. Kolarze pojawią się na ul. Lipskiej (wjazd od strony Skokówki) około godz. 16:03. Dwukrotnie pokonają pętlę o długości 8,8 km. Finisz zaplanowano w okolicach skrzyżowania ul. Piłsudskiego i Okrzei (godz. 16:39). Dekoracja najlepszych zawodników etapu odbędzie się na placu przed Klubem Batalionowym (przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego).

Prosimy o zapoznanie się z logistyką 2. etapu Tour de Pologne w Zamościu. Z uwagi na zaplanowane działania organizacyjne będą ograniczenia w ruchu. Zamojski magistrat zaleca skorzystanie z ekologicznych środków lokomocji. Poniżej przydatne informacje:

5 komentarzy

 • Wieb
  Wieb sobota, 30 lipiec 2022 16:32 Link do komentarza

  Nie miałbym co robić w niedzielę tylko iść na jakiś spęd! Trzeba uciec z Zamościa aby uniknąć tego bałaganu!

 • LPG
  LPG sobota, 30 lipiec 2022 17:12 Link do komentarza

  kto jest autorem tego plakatu? niech ten fachowiec pokaże w którym miejscu Okrzei i Koszary krzyżują się z Lubelska!? ja wiem że czytanie mapy, co niektórym sprawia problemy ale że aż takie....

 • Mają rozmach nasze
  Mają rozmach nasze niedziela, 31 lipiec 2022 09:26 Link do komentarza

  " Zamojski magistrat zaleca skorzystanie z ekologicznych środków lokomocji." - tęgi łeb to wymyślił. Coś na wzór Gajewskiego

 • hihihi
  hihihi niedziela, 31 lipiec 2022 13:53 Link do komentarza

  niektorzy i tak zaskoczeni dzisiaj widzialem próbowali Okrzei przejechac i musieli zawracac :D

 • Zamościak
  Zamościak wtorek, 02 sierpień 2022 14:20 Link do komentarza

  Tak, organizacja ruchu poza wyścigiem była gówniana. Skrzyżowania publikowane bo keśnie kurwa kierowca zatrzymał się ma środku nie mając miejsca na zjazd. Typowy zamosc. Syfon i burdel

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us