Reklama
Reklama

Kolejna fala upałów. Jak je przetrwać?

Dzisiaj w Zamościu słupek rtęci ma pokazać 34 stopnie Celsjusza, foto: materiał redakcyjny Dzisiaj w Zamościu słupek rtęci ma pokazać 34 stopnie Celsjusza, foto: materiał redakcyjny

Synoptycy prognozują trzy bardzo upalne dni. Temperatura w dzień ma się wahać od 32 do 35 stopni Celsjusza. W nocy będzie spadać tylko do około 20 stopni. Jak sobie radzić z upałami?

Dzisiaj w Zamościu słupek rtęci ma pokazać 34 stopnie Celsjusza. W piątek temperatura ma wzrosnąć do 35 stopni, w sobotę spadnie do 32. Według prognoz możliwe są też gwałtowne burze z gradem.

 Wysokie temperatury mogą powodować przegrzanie organizmu. Przestrzegając podstawowych zasad postępowania będziemy mogli się cieszyć ze słonecznej pogody. Pamiętajmy, aby w tym okresie pić dużo niegazowanej wody i jeżeli to możliwe, ograniczyć przebywanie w pełnym słońcu. Należy też pamiętać, aby nosić nakrycie głowy i lekką, przewiewną odzież. Ryzyko udaru słonecznego szczególne dotyczy dzieci i osób starszych.

Warto wiedzieć, w jaki sposób możemy się szybko schłodzić. Można zrobić sobie okład chłodzący na nadgarstki, kark lub skronie lub po prostu skropić sobie te miejsca zimną wodą. Kolejnym skutecznym sposobem jest picie - co ciekawe - gorących napojów np. kawy czy herbaty.

Gorąca i słoneczna pogoda sprzyja wypoczynkowi nad wodą – to tam często szukamy ochłody. Korzystając z kąpieli, zadbajmy, aby była ona bezpieczna.

Pod żadnym pozorem nie wolno zostawiać, nawet na chwilę, dzieci i zwierząt w samochodzie.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us