Reklama
Reklama

Umowa na wykonanie ulicy Namysłowskiego podpisana

Planowana budowa obejmuje budowę jezdni ulicy łączącej ul. Namysłowskiego z ul. Wyszyńskiego, foto: UM Zamość, materiał nadesłany Planowana budowa obejmuje budowę jezdni ulicy łączącej ul. Namysłowskiego z ul. Wyszyńskiego, foto: UM Zamość, materiał nadesłany

Dzisiaj (04.04.) została podpisana umowa na budowę łącznika pomiędzy ulicą Karola Namysłowskiego a ulicą Prostą w Zamościu. Inwestycja obejmuje budowę jezdni, przejazdu kolejowego i ronda na skrzyżowaniu z ul. Wyszyńskiego.


Początek przebiegu trasy nowopowstałej ulicy (nowa ulica ma 631 metrów długości) zaczyna się od skrzyżowania ulicy Kilińskiego z ul. Namysłowskiego. Ulica jest przedłużeniem ulicy Namysłowskiego w kierunku południowym, przekracza tor główny linii kolejowej Nr 72 przejazdem kolejowym kat. B i łączy się z ul. Prostą na skrzyżowaniu ul. Bohaterów Monte Cassino.

- Ulica Prosta została przewidziana do przebudowy. Istniejące skrzyżowanie ulicy Prostej z ul. Wyszyńskiego zostało zaprojektowane jako skrzyżowanie typu rondo. Istniejąca ul. Infułacka zostanie przebudowana na odcinku od ul. Wesołej do skrzyżowania ul. Prostej z ul. Wyszyńskiego, zostanie włączona do projektowanego ronda. Na odcinku od skrzyżowania ul. Kilińskiego z ul. Namysłowskiego do skrzyżowania ul. Bohaterów Monte Cassino z ul. Prostą, po wschodniej stronie został zaprojektowany chodnik zaś po zachodniej stronie ciąg pieszo-rowerowy z dwukierunkową ścieżką rowerową. W istniejącej ul. Prostej zaprojektowany został ciąg pieszo-rowerowy z dwukierunkową ścieżką rowerową. W ramach budowy ulicy zostaną wybudowane dwie zatoki autobusowe na odcinku od torów linii kolejowej Nr 72 do skrzyżowania ul. Bohaterów Monte Cassino z ul. Prostą - wylicza Marek Gajewski, rzecznik prezydenta miasta.

Inwestycja obejmuje też budowę oświetlenia ulicznego nowopowstałej ulicy, wodociągu, kanalizacji sanitarnej, deszczowej i teleinformatycznej.

Wykonawcą robót jest Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Spółka z o.o. w Zamościu. Wartość umowy to 6 910 112.83 zł (brutto).

Inwestycja ma się rozpocząć 19 kwietnia. Planowane zakończenie robót to koniec sierpnia 2018 roku.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us