Reklama
Reklama

Sprzedawała ubrania, straciła 10 tys.zł

foto: Policja foto: Policja
Mieszkanka gminy Zamość sprzedawała w sieci ubrania. Jej ogłoszeniem zainteresowała się osoba, która wysłała jej link "do płatności". Ostatecznie, 52-latka straciła ponad 10 tys. zł.

- 52-latka z gminy Zamość postanowiła sprzedać ubranie w postaci letniego kompletu za kwotę 15 złotych. Umieściła ofertę na jednym z popularnych portali sprzedażowych. Już po kilku minutach otrzymała propozycję zakupu. Została poproszona o podanie adresu mailowego. Po chwili otrzymała tam wiadomość, że kupujący opłacił już towar i dostawę. W wiadomości był też link. Za jego pośrednictwem 52-latka miała „przyjąć zlecenie”. Skorzystała z linku, wybrała swój bank i zalogowała się na rachunek podając login i hasło. Podała także swój PESEL oraz kod, który otrzymała smsem. Po wpisaniu kodu pojawiła się informacja o błędzie, całą procedurę należało powtórzyć. Po wpisaniu nowego kodu została przekierowana na kolejną stronę, gdzie wpisała numer karty do bankomatu. Procedura przebiegła pomyślnie, 52-latka otrzymała informację, że pieniądze ze sprzedaży znajdą się na jej koncie najpóźniej za kilka godzin. - informuje  Dorota Krukowska - Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji. - Czekając na zapłatę otrzymała z banku powiadomienie o pozytywnej weryfikacji wniosku kredytowego. Zdziwiona zadzwoniła na infolinię banku, gdzie dowiedziała się, że ktoś na jej dane wziął kredyt na kwotę 5000 złotych. Ponadto z jej rachunku zostały wykonane dwie wypłaty na łączną kwotę 5400 złotych. Łącznie pokrzywdzona straciła ponad 10 000 złotych. - dodaje.

Kolejny raz apelujemy! Nie korzystajmy z linków, gdzie należy wpisać swoje dane oraz loginy i hasła do bankowości internetowej.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us