Reklama

Zamość: Rowerzysta potrącony na pasach

W wyniku zdarzenia rowerzysty doznał licznych obrażeń, karetką pogotowia został przewieziony do szpitala, foto: Policja W wyniku zdarzenia rowerzysty doznał licznych obrażeń, karetką pogotowia został przewieziony do szpitala, foto: Policja

Do wypadku doszło w poniedziałek na ulicy Lubelskiej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że rowerzysta przejeżdżający przez oznakowane przejście dla pieszych został potrącony przez kierującego peugeotem. W wyniku zdarzenia doznał licznych obrażeń. Karetką pogotowia został przewieziony do szpitala. Kierowca peugeota był trzeźwy.

Do zdarzenia doszło kilka minut po godzinie 15 na ulicy Lubelskiej w Zamościu. 

- Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 76-letni mężczyzna przejeżdżając rowerem przez przejście dla pieszych został uderzony przez jadący od strony Starego Miasta w kierunku Lublina pojazd kierowany przez 58-letniego mieszkańca gminy Nielisz. Do zderzenia doszło, gdy cyklista opuszczał już jezdnię zjeżdżając na chodnik. Rowerzysta z poważnymi obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala -informuje informuje Dorota Krukowska-Bubiło z zamojskiej policji.

Badanie kierowcy peugeota wykazało, że był trzeźwy. Od rowerzysty została pobrana krew do badań.

- Cyklista popełnił wykroczenie przejeżdżając przez oznakowane przejście dla pieszych, po którym nie wolno jeździć rowerem. Jednakże wstępne ustalenia wskazują na to, że winę za to zdarzenie ponosi kierowca peugeota, który zbliżając się do przejścia dla pieszych nie zachował należytej ostrożności i potrącił rowerzystę, który był już na prawym pasie drogi i zjeżdżał na chodnik - informuje Dorota Krukowska-Bubiło.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us