Reklama
Reklama

Zgodził się na wymianę pieniędzy. Stracił 650 zł.

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy
72-letni mieszkaniec Zamościa zgodził się na wymianę pieniędzy na banknoty o wyższych nominałach. Oszust wykorzystał ufność pokrzywdzonego i "na jego oczach" przeliczył pieniądze w taki sposób, aby ten był przekonany, że jest to ustalona przez nich kwota. Chwilę później okazało się, że kwota, którą otrzymał od niego jest dużo niższa.

Do zdarzenia doszło w ostatni piątek.

- W godzinach popołudniowych senior został zaczepiony przez nieznanego mu mężczyznę przed jednym ze sklepów. Nieznajomy poprosił go o wymianę pieniędzy z mniejszych nominałów na nominały 100 złotowe. Mieszkaniec Zamościa miał przy sobie tysiąc złotych i przystał na wymianę całej kwoty. Nie spodziewał się, że może zostać oszukany. Początkowo 72-latek wykazał się czujnością. Przeliczył przekazane mu banknoty o nominałach 10 i 50 zł. Wtedy zorientował się, że nie jest to ustalona wcześniej kwota, do której brakuje jeszcze 200 zł. Oszust przyznając, że się pomylił doliczył brakującą sumę i "na oczach" pokrzywdzonego ponownie przeliczył pieniądze. Według 72-latka, sposób liczenia pieniędzy wskazywał, że w pliku banknotów znajduje się 1000 zł. Po zakończonej transakcji obaj mężczyźni rozeszli się - relacjonuje Katarzyna Szewczuk z zamojskiej policji.

Po pewnym czasie mieszkaniec Zamościa postanowił jednak przeliczyć pieniądze. Wówczas okazało się, że został oszukany, w pliku brakowało 650 zł.

Apelujemy o rozwagę i ostrożność.

1 komentarz

  • Justus
    Justus wtorek, 24 maj 2022 16:13 Link do komentarza

    Polecam film "Sztos" z 1997r. z Janem Nowickim w roli cinkciarza. Tam było pokazane na czym ten trik z pieniędzmi, gdy brakuje kilku banknotów, polega. Stary chwyt, ale jak widać nadal skuteczny. Jaki morał z tego wynika: kto ogląda filmy, ten oszustów unika:))

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us