Reklama
Reklama

Wolontariusze Veolii posadzili drzewa na zamojskiej starówce

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy
Spółka Veolia term zorganizowała w Zamościu akcję nasadzenia drzew i zieleni miejskiej. "Poprzez realizację strategii dekarbonizacji oraz wspólne działania ze społecznościami lokalnymi na rzecz ochrony bioróżnorodności Veolia troszczy się o środowisko naturalne i realizuje swoją misję odnawiania zasobów świata." - czytamy w komunikacie prasowym. 

Veolia term wraz z Fundacją Veolia prowadzą akcję nasadzania drzew i roślin w wybranych polskich miastach, w których spółka dostarcza ciepło. 20 maja wolontariusze  Veolii Wschód nasadzili rośliny w obrębie nowo wybudowanego kompleksu usługowo-mieszkaniowego na Starym Mieście w Zamościu. Jest to jedna z aktywności realizowanych w ramach obchodów ćwierćwiecza obecności Veolii w Polsce.

– Jeszcze nigdy wyzwania związane z ochroną środowiska nie były tak istotne, a ich konsekwencje dla społeczeństwa tak realne. Jako Grupa mamy świadomość ich wielkiego znaczenia. Wdrażamy rozwiązania, które pozwalają chronić bioróżnorodność i wspierają rozwój lokalnych zasobów środowiskowych. Nasza strategia zakłada całkowite odejście od spalania węgla, a przez to znaczące ograniczenie emisji – mówi Magdalena Bezulska, prezes Veolia Term. – Nie tylko mamy strategię, ale ją realizujemy. Obecnie prowadzimy projekty dekarbonizacyjne w kilkunastu miastach. Przygotowujemy kolejne inwestycje. Staramy się działać kompleksowo – dodaje.

Grupa zakłada zaprzestanie korzystania z węgla w 2030 roku. Wówczas produkcja energii elektrycznej i ciepła spółek Veolia term będzie opierać się m.in. o gaz jako paliwo przejściowe, biomasę i frakcję odpadów komunalnych.

6 komentarzy

 • Bart
  Bart poniedziałek, 23 maj 2022 15:32 Link do komentarza

  Świetna inicjatywa! W tym miejscu przydałoby się dekostkowanie (rozpłytowanie) i zrobienie zieleńców z niską zielienią. Aż się o to prosi.

 • Pić na wodę
  Pić na wodę poniedziałek, 23 maj 2022 16:36 Link do komentarza

  O ile % była podwyżka ciepła z Veolii? Starczyło na ,,wolontariuszy'' i extra premie dla zarządu ?

 • ehe
  ehe poniedziałek, 23 maj 2022 21:30 Link do komentarza

  "Spalarnia już się zbliża już coraz bliżej jest..." lalala ;-) Fajne to nomen omen ocieplanie wizerunku żabojadów - najpierw sponsoring lodowiska, teraz sadzenie drzewek. Tylko zgrzytem może być fotka gościa w ciasnym garniturku trzymającego kartkę z napisem "Nie dla spalarni" a przecież internet nie zapomina ... Mam nadzieję, że i wyborcy nie zapomną.

 • oooo
  oooo wtorek, 24 maj 2022 07:26 Link do komentarza

  aż dwa drzewa posadzili? a co z korzeniami? przejdą do podziemnego parkingu? :)

 • rzelazna logika
  rzelazna logika wtorek, 24 maj 2022 18:44 Link do komentarza

  no i zgodnie z tradycją, każda impreza winna być na Rynku Wielkim. Więc czemu nie ta ?

 • andrzej36
  andrzej36 środa, 25 maj 2022 00:13 Link do komentarza

  Ja na swojej działce posadziłem więcej niż dwa. Też napiszecie o tym artykuł czy nie jestem zbyt bogaty aby o mnie pisać ?

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us