Reklama
Reklama

Zamość: Potrącenie rowerzystki na oznakowanym przejeździe

foto: Policja foto: Policja
Kierująca jednośladem przejeżdżając przez ulicę Odrodzenia oznakowanym przejazdem dla rowerów została potrącona przez kierującego pojazdem marki Peugeot. 65-letnia cyklistka z obrażeniami ciała trafiła do szpitala.

Do wypadku z udziałem rowerzystki doszło wczoraj kilka minut po godzinie 16:00 na ulicy Odrodzenia w Zamościu.

- Powiadomieni o zdarzeniu policjanci na miejscu wypadku wstępnie ustalili, że kierujący pojazdem marki Peugeot zjeżdżając z ronda nie zauważył przejeżdżającej jezdnię rowerzystki i doprowadził do zderzenia samochodu z rowerem. Kierująca jednośladem 65-latka z Zamościa poruszała się drogą dla rowerów wzdłuż ulicy Partyzantów w kierunku Starego Miasta. W czasie, gdy doszło do wypadku była na oznakowanym przejeździe dla rowerów - informuje Dorota Krukowska - Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji. - Po zderzeniu z pojazdem rowerzystka potrzebowała pomocy medycznej. Załoga karetki pogotowia z obrażeniami ciała przewiozła ją do szpitala. Badanie alkomatem wykazało, że 57-letni mieszkaniec gminy Stary Zamość, który kierował osobówką był trzeźwy. Trzeźwa była także 65-latka. - dodaje.

Mundurowi ustalają dokładne okoliczności zdarzenia.

6 komentarzy

 • Wuben
  Wuben czwartek, 12 maj 2022 17:15 Link do komentarza

  Niech się mieszkańcy okolicznych wsi nauczą jeździć jak chcą jeździć po Zamościu.

 • ech
  ech czwartek, 12 maj 2022 18:15 Link do komentarza

  oboje niech pójdą na badanie wzroku skoro żadne nie widziało drugiego

 • andrzej36
  andrzej36 czwartek, 12 maj 2022 21:06 Link do komentarza

  Czy dobrze widze, że to był kierowca taksówki? Jeśli tak, to żadne zaskoczenie. Większość taksówkarzy olewa rowerzystów na przejazdach rowerowych, sam nie raz o mały włos nie przywaliłem taksówce w bok.

 • mieszkaniec
  mieszkaniec piątek, 13 maj 2022 08:33 Link do komentarza

  Szl.g już trafia z tymi rondami, wywalają sygnalizację świetlną, rozwalone są wszystkie ulice, na odcinku do Szczebrzeszyna ulica jest "rozbebeszona", tłuką i walą tymi "kombajnami" , w domach wszystko się trzęsie, zakłócenia w odbiorze TV, dokąd to będzie?Mamy tego dość!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • Pawello
  Pawello piątek, 13 maj 2022 19:00 Link do komentarza

  "oboje niech pójdą na badanie wzroku skoro żadne nie widziało drugiego" - niby tak, ale pamiętajmy, że jednak rowerzystka miała pierwszeństwo na takim przejeździe, więc najpierw na badania wysłałbym taksówkarza, w końcu to zawodowy kierowca.

 • cierp
  cierp poniedziałek, 16 maj 2022 20:10 Link do komentarza

  Złotówy w Zamościu uważają się za lepszych od reszty i jeżdżą chamsko, często wpychając się lub wymuszając pierwszeństwo. Niestety chyba za przyzwoleniem policji, ponieważ ta ignoruje takie zachowanie.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us