Logo
Wydrukuj tę stronę

Bezpłatne parkowanie na zamojskich parkingach - na razie!

foto: Sławomir Ćwik, radny Rady Miasta Zamość foto: Sławomir Ćwik, radny Rady Miasta Zamość
Od początku roku na parkingach przy Parku Miejskim i przy ul. Partyzantów (tzw. parking PZU) parkowanie jest bezpłatne. Jak się okazuje, to najprawdopodobniej tylko chwilowe rozwiązanie, bo zamojski magistrat szykuje uchwałę, która umożliwiłaby ponowne pobieranie opłat.

Przypomnijmy, sprawę nagłośnił Sławomir Ćwik. Radny miejski mówił na sesjach o braku podstawy prawnej do dalszego pobierania opłat na wyżej wymienionych parkingach.

- Cały czas byłem przekonany, że uchwała o strefie płatnego parkowania na Starym Mieście z 2017r nie obejmowała parkingów buforowych i dobrze, że prezydent Wnuk zmienił zdanie po wniesionej przeze mnie interpelacji. Pobieranie opłat na tych parkingach począwszy od 1 stycznia 2022 odbywałoby się bez podstawy prawnej. O tym może decydować tylko Rada Miasta. - napisał Sławomir Ćwik, na swoim facebookowym profilu. - Swoją drogą zapewne czeka nas dyskusja o odpłatności za parkingi bo kasa Miasta Zamościa potrzebuje wpływów. Wolałbym jednak aby opłat nie ponosili mieszkańcy Zamościa, którzy te parkingi sfinansowali - dodaje radny.

Dyrektor Zarządu Dróg Grodzkich w Zamościu powiedział nam, że parkingi pozostaną bezpłatne do momentu podjęcia przez Radę Miasta nowej uchwały. - Ze względu na nieprecyzyjne zapisy obowiązującej uchwały, w sprawie płatnego parkowania dotyczące strefy płatnego parkowania, dające możliwości wątpliwości interpretacyjnych, do czasu podjęcia przez Radę Miasta nowej uchwały parkingi są bezpłatne - wyjaśnia Marcin Nowak.


Redakcja serwisu ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczonych reklam, ogłoszeń i komentarzy. Zdjęcia i artykuły stanowią własność autora i są chronione prawem autorskim. Redakcja zastrzega sobie prawo do redagowania i skracania nadesłanych tekstów.
Copyright © ezamosc.pl