Reklama
Reklama

Wiadomość od Netflixa? 36-latek stracił ponad 1200 zł

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy
Uważajcie na wiadomości wysyłane rzekomo przez platformę streamingową Netflix. Maila z prośbą o zaktualizowanie swoich danych otrzymał mieszkaniec powiatu zamojskiego. Z konta 36-latka zniknęło ponad 1200 złotych.

- 36-letni mieszkaniec powiatu zamojskiego otrzymał maila, z którego wynikało, że zawieszone zostało jego członkostwo na platformie Netflix. W celu aktywowania subskrypcji musi zaktualizować swoje dane. W mailu było pole do zalogowania się i podania danych – imienia, nazwiska oraz numeru karty debetowej wraz z datą jej ważności oraz trzycyfrowym kodem zabezpieczającym z karty. 36-latek wykonał powyższe polecenia. Po tym otrzymał informację, że proces przebiegł pomyślnie. Kilka dni później zauważył na swoim koncie nieautoryzowane przez niego transakcje finansowe. Łącznie było ich pięć na ogólną kwotę ponad 1200 złotych. Transakcje zostały wykonane w sklepie i na stacji w Bukareszcie. Pokrzywdzony zastrzegł kartę, a o oszustwie powiadomił policjantów - informuje Dorota Krukowska - Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji.

Cyberprzestępcy posługują się różnymi metodami oszust, aby uzyskać dane do konta lub karty bankowej. Zachowajmy ostrożność.

1 komentarz

  • Justus
    Justus poniedziałek, 17 styczeń 2022 21:47 Link do komentarza

    Nikomu nie podaje się kodów zabezpieczających z kart bankowych. Nawet gdyby o to prosił pracownik banku! Podanie kodu umożliwia bowiem realizowanie transakcji, czyli wypłat pieniędzy z konta! Tyle razy o tym mówiono, a tu dalej to samo...

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us