Reklama
Reklama

Próbował sprzedać felgi, stracił 2 tys.zł.

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy
Na 2 tysiące złotych został oszukany 23-latek z gminy Susiec, który za pośrednictwem serwisu ogłoszeniowego chciał sprzedać felgi do samochodu. Potencjalny kupiec wyłudził od sprzedającego login i hasło do bankowości internetowej.

- 23-latek zamieścił ogłoszenie dotyczące sprzedaży felg aluminiowych na jednym z popularnych serwisów ogłoszeniowych. Następnego dnia otrzymał wiadomość od osoby zainteresowanej zakupem. W celu sfinalizowania transakcji, kupujący przesłał link łudząco przypominający stronę firmy kurierskiej, za pośrednictwem której miały zostać wysłane felgi. 23-latkowi po kliknięciu w link wyświetlił się komunikat o konieczności podania danych do bankowości internetowej w postaci loginu i hasła, które wpisał w formularzu. Gdy zorientował się, że padł ofiarą oszustwa, z jego konta wypłacono blikem 2 tysiące złotych. - relacjonuje Małgorzata Pawłowska z tomaszowskiej policji.

Kolejny raz apelujemy o ostrożność. Pod żadnym pozorem nie przekazujmy nikomu danych służących do logowania oraz danych z kart bankomatowych.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us