Reklama
Reklama

Masz za duże rachunki? Złóż wniosek o dodatek osłonowy

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy
Miejskie Centrum Pomocy Rodzinie w Zamościu przyjmuje wnioski o wypłatę dodatku osłonowego dla mieszkańców Zamościa. Świadczenie zostało wprowadzone w ramach tarczy antyinflacyjnej. Ma być odpowiedzią na szczególne problemy niektórych gospodarstw domowych związane ze znaczącym wzrostem cen towarów i usług, zwłaszcza cen energii elektrycznej i paliw. Dodatek osłonowy zastąpi dotychczasowy dodatek energetyczny.

O wypłatę dodatku osłonowego można ubiegać się od 1 stycznia. Dla mieszkańców miasta Zamość wnioski będzie przyjmowało i rozpatrywało Miejskie Centrum Pomocy Rodzinie w Zamościu.

Kryterium dochodowe umożliwiające otrzymanie dodatku wynosi w gospodarstwie jednoosobowym maksymalnie 2 100 zł miesięcznie na osobę, w gospodarstwie wieloosobowym maksymalnie 1 500 zł miesięcznie. W przypadku przekroczenia kryterium dochodowego, dodatek osłonowy przysługuje w wysokości różnicy pomiędzy kwotą dodatku, a kwotą przekroczenia – tzw. zasada „złotówka za złotówkę”. Jeżeli wysokość dodatku, ustalona według tej zasady będzie niższa niż 20 zł, dodatek ten nie przysługuje.

Gospodarstwu wieloosobowemu przysługuje tylko jeden dodatek. W przypadku gdy w gospodarstwie wieloosobowym wniosek o dodatek osłonowy złoży więcej niż jedna osoba, świadczenie otrzyma ta, która pierwsza złoży wniosek. Dodatkowo należy pamiętać, że jedna osoba może wchodzić w skład tylko jednego gospodarstwa domowego.

Wysokość dodatku:

400 zł w skali roku dla gospodarstw domowych jednoosobowych,
600 zł w skali roku dla gospodarstw domowych 2-3 osobowych,
850 zł w skali roku dla gospodarstw domowych 4-5 osobowych,
1150 zł w skali roku dla gospodarstw domowych 6 osobowych.

Ważne!
W przypadku gdy głównym źródłem ogrzewania gospodarstwa domowego jest kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia, kuchnia węglowa lub piec kaflowy na paliwo stałe, zasilane węglem lub paliwami węglopochodnymi, wpisane do centralnej ewidencji emisyjności budynków, świadczenie jest podwyższone i dopłata wynosi:
500 zł w skali roku dla gospodarstw domowych jednoosobowych,
750 zł w skali roku dla gospodarstw domowych 2-3 osobowych,
1062,50 zł w skali roku dla gospodarstw domowych 4-5 osobowych,
1437,50 zł w skali roku dla gospodarstw domowych 6 osobowych.

Wnioski o wypłatę dodatku osłonowego będzie można składać do 31 października 2022 r. w Miejskim Centrum Pomocy Rodzinie w Zamościu przy ul. Partyzantów 3, w pok. 201, II piętro, pok. 33 i 38 parter w wersji papierowej lub za pomocą środków komunikacji elektronicznej.

W przypadku złożenia wniosku o wypłatę dodatku osłonowego za pomocą środków komunikacji elektronicznej, wniosek ten opatruje się kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub uwierzytelnia z wykorzystaniem profilu zaufanego.

Wypełnione wnioski o przyznanie dodatku osłonowego można wysyłać także na adres:
Miejskie Centrum Pomocy Rodzinie w Zamościu
ul. Lwowska 57
22-400 Zamość

Więcej informacji na temat dodatku osłonowego można uzyskać w Miejskim Centrum Pomocy Rodzinie w Zamościu w Dziale Świadczeń przy ul. Partyzantów 3 lub telefonicznie pod nr 84/6776609; 84/ 6776542; 84/6776610 w godz. od 7:30 do 15:30.

Informacje o tym jak wypełnić wniosek i wzór wniosku znajdują się na stronie internetowej MCPR http://mcpr.zamosc.pl/ oraz Urzędu Miasta Zamość http://www.zamosc.pl/.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us