Reklama
Reklama

Zamość: Pijany sprawca kolizji

foto: Policja foto: Policja
1,5 promila alkoholu miał w organizmie kierowca fiata, który na jednej z zamojskich ulic spowodował kolizję. Jak się okazało 32-latek usiadł za kierownicę pomimo cofniętych uprawnień do kierowania, a fiat nie miał badań technicznych i ubezpieczenia. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika również, że tablice rejestracyjne auta pochodzą z kradzieży.

-32-latek z Zamościa kierując fiatem nie ustąpił pierwszeństwa kierującemu renault doprowadzając do zderzenia samochodów. Do kolizji doszło na skrzyżowaniu ulic Łukasińskiego i Pereca w Zamościu w nocy z środy na czwartek. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Okazało się natomiast, że kierujący fiatem był nietrzeźwy, w organizmie miał ponad 1,5 promila alkoholu. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach wyszło na jaw, że 32-latek wsiadł za kierownicę pomimo decyzji o cofnięciu uprawnień, poruszał się pojazdem, który nie miał ważnych badań technicznych i bez obowiązkowego ubezpieczenia. - informuje Dorota Krukowska - Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji.

32-latek został zatrzymany. Usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Czekają go też zarzuty za kierowanie pojazdem po cofnięciu uprawnień. Za to przestępstwo, podobnie jak za jazdę na „podwójnym gazie” grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

- Kierujący fiatem odpowie też za kolizję, a zgodnie z nowym taryfikatorem za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym grozi grzywna w wysokości 1000 złotych powiększona o mandat za wykroczenie stanowiące przyczynę kolizji. Nieodpowiedzialny 32-latek nie uniknie odpowiedzialności także za inne wykroczenia, które popełnił, czyli poruszanie się pojazdem niedopuszczonym do ruchu i bez polisy ubezpieczeniowej. Policjanci wyjaśniają jeszcze jedno w tej sprawie. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, bowiem, że zamontowane w fiacie tablice rejestracyjne pochodzą z kradzieży. Jeśli w toku prowadzonego postępowania potwierdzą się te ustalenia, to 32-latka czeka również odpowiedzialność za ich kradzież - wylicza rzeczniczka.

1 komentarz

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us