Reklama
Reklama

Uwaga na trudne warunki drogowe!

foto: Policja foto: Policja
Opady śniegu spowodowały, że na drogach panują trudne warunki. Jezdnie są mokre i śliskie. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności.

- Zimowe warunki pogodowe to spore obciążenie, zarówno dla kierujących pojazdami, jak i pieszych użytkowników dróg. Opady śniegu czy deszczu ze śniegiem i ujemna temperatura niejednokrotnie prowadzą do powstawania lodu, który skryty pod pierzyną płatków śniegu stanowi nie lada wyzwanie dla uczestników ruchu drogowego. Przy szybszej jeździe i niewłaściwym wykonywaniu manewrów przez kierujących pojazdami auto może zachować się zupełnie inaczej niż byśmy tego oczekiwali. Wystarczy chwila nieuwagi, by pojazd wpadł w poślizg i nieszczęście gotowe - informuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji.  

Pamiętajmy o dopasowaniu prędkości i dostosowaniu stylu jazdy do warunków, zwiększeniu odstępu od poprzedzającego samochodu, ostrożnym hamowaniu oraz podejmowaniu z rozwagą manewrów wyprzedzania i mijania. Należy też zadbać o właściwe przygotowanie samochodu do zimowej jazdy oraz widoczność w czasie podróży, sprawdzeniu stanu wycieraczek oraz dolaniu zimowego płynu do spryskiwaczy.

Niekorzystne warunki atmosferyczne i krótszy dzień sprawiają, że piesi na drodze są słabo widoczni dla kierujących. Osoby piesze bezwzględnie powinny pamiętać o elementach odblaskowych umieszczonych w miejscu widocznym dla innych uczestników ruchu drogowego.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us