Logo
Wydrukuj tę stronę

Wykiwaj raka

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy
W sobotę, 23 października w Galerii Twierdza w Zamościu będzie można za darmo nauczyć się badać piersi, zmierzyć ciśnienie i poziom cukru we krwi, a także skorzystać z porad radioterapeuty i psychologa. Akcję pod hasłem „Wykiwaj raka” organizuje Nu-Med Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej Zamość razem ze Stowarzyszeniem Zamojskie Amazonki, Centrum Szkół Mundurowych oraz Galerią Twierdzą.

Nauka prawidłowego badania piersi będzie prowadzona przy użyciu fantomów, dodatkowo chętni będą mogli zmierzyć sobie ciśnienie i cukier. Zamojskie Amazonki przedstawią także założenia swojego stowarzyszenia oraz projekty, które realizują, zaprezentują też piękne prace zrobione na warsztatach plastycznych. A porad lekarskich i psychologicznych udzielą specjaliści z zamojskiego ośrodka Nu-Med.

Zdrowie jest wartością, która pomaga nam w realizacji naszych codziennych obowiązków, marzeń zainteresowań. Dlatego powinniśmy dbać o nasze zdrowie na każdym kroku. Akcje takie jak ta „Wykiwaj Raka” przypominają i zwracają uwagę na to, co jest w naszym życiu bardzo ważne – mówi Milena Milczuk, psychoonkolog z Nu-Med Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej Zamość.

Przy okazji „Wykiwaj Raka” odbędzie się także akcja „Daruj Włosy i Pomóż”. To inicjatywa Liceum Ogólnokształcącego Centrum Szkół Mundurowych oraz Stowarzyszenia Amazonek w Zamościu. Dla osób chętnych do oddania włosów będą czekały w Galerii Twierdza upominki!

Akcja odbędzie się w godz. 10-17.


Redakcja serwisu ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczonych reklam, ogłoszeń i komentarzy. Zdjęcia i artykuły stanowią własność autora i są chronione prawem autorskim. Redakcja zastrzega sobie prawo do redagowania i skracania nadesłanych tekstów.
Copyright © ezamosc.pl