Reklama

Radny Rafał Zwolak interweniuje u ministra zdrowia

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

Rafał Zwolak, radny Rady Miejskiej w Zamościu, interweniuje u ministra zdrowia w sprawie oddziału dziecięcego. Przypomnijmy, z początkiem lipca jedyny w Zamościu oddział pediatryczny - działający w Zamojskim Szpitalu Niepublicznym - został zawieszony. W placówce zabrakło lekarzy pediatrów.

"Proszę o odpowiedz na pytanie; dlaczego Ministerstwo Zdrowia nie reaguje na prośby dotyczące potrzeby pomocy w zamojskich placówkach szpitalnych. W szpitalu miejskim w Zamościu został zlikwidowany oddział dziecięcy. Prezydent miasta wraz z prezesem szpitala miejskiego obiecywali mieszkańcom, że we wrześniu oddział będzie przywrócony. Tak się nie stało. W mojej ocenie, jak i ocenie wielu mieszkańców miasta Zamościa brak oddziału pediatrycznego w Zamościu bezpośrednio zagraża zdrowiu i życiu dzieci." - napisał Rafał Zwolak w piśmie do MZ. "Uderzył aktualnie wirus SRV, poza brakiem oddziału dziecięcego w 60 tysięcznym mieście stan na dziś to brak miejsc w woj. lubelskim na oddziałach a tymczasem coraz więcej dzieci ma objawy wirusa. Jeżeli chodzi o zdrowie i życie ludzi, takie zaniedbanie i brak reakcji ze strony organu nadzoru jak i ministerstwa jest niedopuszczalne." - czytamy dalej.

Radny wyjaśnia, że codziennie dostaje informacje od zrozpaczonych rodziców, którzy szukając ratunku dla swoich chorych dzieci tułają się od szpitala do szpitala w całym województwie.

"Informuję państwa, że sprawa jest bardzo poważna. W związku z brakiem reakcji organu nadzorczego powiadamiam media ogólnopolskie. Jeżeli nadal będzie brak reakcji wraz z radnymi zrobimy wszystko, aby ściągnąć do naszego miasta wiodące ogólnopolskie media i pokaże bezradność ministerstwa." - zapowiedział Rafał Zwolak.

1 komentarz

  • hmmm
    hmmm środa, 20 październik 2021 19:08 Link do komentarza

    moze PIS nie ma dzieci wiec po co im oddzial dzieciecy

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us