Reklama

O relacjach międzyludzkich w nowym “Skafandrze”

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany

W październiku studenci powrócili na studia i pojawił się nowy numer “Skafandra”. Gazeta podejmuje ważny problem odbudowy relacji i więzi międzyludzkich osłabionych przez izolację, kwarantanny czy brak bezpośredniego kontaktu. W tym wydaniu znajdziecie również wiele innych interesujących tematów.

W rozmowie z psychologiem Ewą Więckowską z Punktu Pomocy Psychologicznej Akademii Zamojskiej gazeta podejmuje problem wycofania społecznego, które w związku z obostrzeniami i izolację będącymi konsekwencjami pandemii, dotyka coraz więcej młodych osób. Czy w dobie, gdy życie przeniosło się w dużej mierze do wirtualnego świata potrafimy utrzymać więzi ze znajomymi i bliskimi? Jak nie popaść w depresję wobec poczucia samotności?

Temat ten był również jednym z punktów dyskusji Forum Lokalnego (Z)Rozum Młodych, jakie odbyło się w Hrubieszowie. Ponadto dyskutowano o tym, jakie perspektywy ma hrubieszowska młodzież. Wydarzenie zainicjowała nieformalna grupa Lokalsi. O Forum przeczytacie w najnowszym wydaniu “Skafandra”.

A propos aktywności młodych ludzi w gazecie przeczytać o akcji darowania włosów na peruki dla dziewcząt z chorobą nowotworową, w której wzięły udział dziewczyny z zamojskiej “Mundurówki”. Z kolei ekipa uczniów zamojskiego “Ekonomika” nakręciła wspólnie z policją i ratownikami medycznymi spot profilaktyczny. To tylko niektóre godne pochwały inicjatywy, o których przeczytacie w “Skafandrze”. Gazeta opisuje również akcje “Zawieś obiad na tablicy” i “Wymiana ciepła”, jakie organizuje Spółdzielnia Socjalna “Sami Swoi”.

Czy w Zamościu odbędzie się kongres gospodarczy? To niewykluczone. Rektor Akademii Zamojskiej dr hab. Paweł Skrzydlewski spotkał się z władzami Polsko - Ukraińskiej Izby Gospodarczej. Co z tego wyniknie? Przeczytacie w tym wydaniu gazety.

Ponadto w tym numerze możecie przeczytać o inscenizacji przyjazdu do Zamościa króla Michała Korybuta Wiśniowieckiego, jaka odbyła się na Rynku Wielkim Hetmańskiego Grodu.

W “Skafandrze” przeczytacie również o zamojskich sportsmenkach - sztangistkach Klaudii Luterek i Emilii Rechul, a także wywiad z tenisistką stołową Wiktorią Puzio, która występuje w Ekstraklasie kobiet. Klaudia i Wiktoria są studentkami Akademii Zamojskiej, a Emilia absolwentką uczelni.

Gazetę Akademicką „Skafander” możecie odnaleźć w szkołach średnich, urzędach oraz instytucjach kultury. Poniżej publikujemy link do e-wydania „Skafandra”:
https://upz.edu.pl/data/file_attachment/3869-skafander-9-149.pdf

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us