Reklama

System Indywidualnej Segregacji Odpadów Komunalnych w Zamościu. Podpisano umowę

foto: UM Zamość foto: UM Zamość

11 października podpisano umowę dotyczącą uruchomienia kompleksowego Systemu Indywidualnej Segregacji Odpadów Komunalnych dla zabudowy wielorodzinnej. System obejmie 22 budynki wielolokalowe czyli ok. 800 gospodarstw domowych. Koszt wdrożenia to około 4 mln złotych, całość pokrywa dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych (RFIL).

System zostanie zainstalowany w 5 lokalizacjach przy ulicach: Chłodnej, Redutowej, Władysława Sikorskiego (od strony ulicy Granicznej), Hrubieszowskiej (Osiedle "Małe Ciche"), Wyszyńskiego.

System Indywidualnej Segregacji Odpadów składa się z nowoczesnych pojemników na odpady wyposażonych w część elektroniczną, teletechniczną i mechaniczną, oprogramowania systemu centralnego i jednorazowych kodów QR do naklejania na worki. Inteligentne, bezdotykowe pojemniki zastępują zewnętrzne wiaty śmietnikowe i dotychczasowe tzw. gniazda przeznaczone na odpady komunalne zbierane w sposób selektywny. Wewnątrz urządzeń ELMO znajduje się system ważący, który po zeskanowaniu kodu QR rejestruje masę i rodzaj odpadów, a następnie przypisuje je do konkretnego gospodarstwa domowego. Zgromadzone informacje zapisywane są na indywidualnych kontach i dostępne online. Korzystając z konta online można również zamówić kody QR czy sprawdzić, który pojemnik jest pełny i kiedy zostanie opróżniony. System gniazd będzie w pełni monitorowany, co zabezpieczy miejsce przed ewentualnym podrzucaniem śmieci.

Przewidywany czas realizacji to koniec maja 2022 r., ale wykonawca - firma T4B - zapowiada jak najszybszą realizację zadania.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us