Plaga pijanych rowerzystów. Zamojscy policjanci zatrzymali aż kilkunastu

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

Zamojscy policjanci w ciągu mijającego tygodnia zatrzymali kilkunastu pijanych cyklistów. Rekordzista miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

- Wczoraj wieczorem dyżurny zamojskiej Policji został powiadomiony o tym, że na ulicy Wojska Polskiego jadący tamtędy rowerzysta przewrócił się i potrzebuje pomocy. Natychmiast zostały tam skierowane służby ratunkowe. Załoga karetki pogotowia z obrażeniami ciała przewiozła kierującego jednośladem do szpitala. Interweniujący policjanci ustalili, że 40-letni mieszkaniec Zamościa jadąc chodnikiem nagle stracił równowagę i upadł. Jak się okazało w organizmie miał ponad 2 promile alkoholu. - relacjonuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji.

Za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości odpowiedzą także inni rowerzyści ujawnieni w ostatnim czasie przez policjantów z Zamościa.

- Ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie i problemy z utrzymaniem równowagi na rowerze miał 40-latek z gminy Zamość oraz 61-letni mieszkaniec gminy Krasnobród. Niewiele mniej, bo ponad 2 promile alkoholu w organizmie mieli natomiast 38-latek z Zamościa i 48-latek z gminy. Obaj w takim stanie poruszali się po drogach gminy Zamość. - wylicza rzeczniczka. - Policjanci ujawnili także nietrzeźwego kierowcę ciągnika rolniczego. 54-latek poruszał się drogami Szczebrzeszyna mając w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi także 21-latkowi z gminy Zamość. Młodzieniec kierując fiatem w organizmie miał prawie promil alkoholu. Jego niepewny styl jazdy zauważyli policjanci patrolujący ulicę Starowiejską. Natomiast w Jarosławcu policyjny patrol zatrzymał do kontroli kierującego BMW. Powodem było podejrzenie, co do stanu psychofizycznego kierowcy. Nie pomylili się, siedzący za kierownicą 39-latek z gminy Sitno w organizmie miał ponad promil alkoholu. Obaj mężczyźni nie posiadali również uprawnień do kierowania pojazdami - dodaje. 

Przypominamy, że prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości to przestępstwo. Niebezpieczne i zabronione jest również kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości.

2 komentarzy

  • Bosniax
    Bosniax poniedziałek, 13 wrzesień 2021 07:52 Link do komentarza

    Jaja jak berety!

  • ehe
    ehe poniedziałek, 13 wrzesień 2021 08:50 Link do komentarza

    Wystarczy przejść w godzinach popołudniowo wieczornych w okolicach molo na zalewie i można zobaczyć jak gówniarzeria chleje a obok leżą rowery.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us