Reklama

Włamali się do kontenera. Ukradli narzędzia za ponad 37 tys.zł.

foto: Policja foto: Policja

Policjanci zatrzymali trzech mieszkańców gminy Sitno podejrzewanych o włamania do kontenera budowlanego na terenie Zamościa. Ich łupem padły narzędzia elektryczne o wartości ponad 37 tysięcy złotych. Policjanci zatrzymali też mieszkańca Zamościa i gminy Krynice, którzy kupili skradzione przedmioty.

Do kradzieży z włamaniem do kontenera na placu budowy przy ulicy Młyńskiej w Zamościu.

- Pod koniec minionego roku sprawcy pod osłoną nocy przeszli przez ogrodzony teren budowy, siłowo otworzyli kontener i z jego wnętrza zabrali elektronarzędzia. Swój przestępczy proceder powtórzyli po kilku dniach. W obu przypadkach łupem włamywaczy padły łańcuchowe piły spalinowe, wkrętarki, szlifierki kątowe, akumulatory wraz z ładowarkami, elektryczne spawarki i przecinarki. Właściciel skradzionych elektronarzędzi wycenił ich wartość na łączną kwotę ponad 37 tysięcy złotych - informuje Dorota Krukowska - Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji.

Wykonane na miejscu włamania policyjne czynności oraz analiza sprawy naprowadziły kryminalnych na trop osób podejrzanych o włamania. W środę zostali zatrzymani. Trzej mieszkańcy gminy Sitno w wieku 28, 22 i 19 lat usłyszeli już zarzuty kradzieży z włamaniem. W czasie przesłuchania przyznali się i złożyli wyjaśnienia. Zgodnie z kodeksem karnym za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W ten sam dzień zatrzymani zostali również 32-latek z Zamościa oraz 39-latek z gminy Krynice, którzy od włamywaczy kupili skradzione elektronarzędzia. Oni odpowiedzą za paserstwo, usłyszeli już zarzuty. Grozi im do 2 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni z Zamościa odzyskali również część skradzionych elektronarzędzi. Narzędzia wkrótce wrócą do właściciela.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us