Reklama

Krasnobród: Kierowca BMW uciekał przed policją, był pijany i nie miał uprawnień

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

Kierowca BMW uciekał ulicami Krasnobrodu przed policją. Jak się okazało, w organizmie miał ponad 2 promile alkoholu i nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Jakby tego było mało, BMW nie miało badań technicznych i ubezpieczenia.

- Wczoraj wieczorem policjanci z Krasnobrodu zostali powiadomieni, że poruszającym się po ich mieście BMW kieruje nietrzeźwy mężczyzna. Wskazany w zgłoszeniu pojazd zauważyli na jednej z ulic Krasnobrodu. Przystąpili, więc do kontroli drogowej, jednak kierujący BMW na widok radiowozu gwałtownie zawrócił, przyspieszył i rozpoczął ucieczkę. Policjanci ruszyli w pościg używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Kierujący BMW nie reagował, z duża prędkością uciekał zmuszając innych kierowców do gwałtownego hamowania i zjeżdżania na pobocze. Po pewnym czasie kierujący BMW wjechał na posesję, zostawił tam samochód i uciekł. Jednak szybko został zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu - relacjonuje Dorota Krukowska – Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji.

Kierującym okazał się 25-latek z Zamościa. Wykonane przez policjantów badanie trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu. Mężczyzna nie posiadał też uprawnień do kierowania pojazdami, a samochód, którym się poruszał nie miał aktualnych badań technicznych oraz wymaganego ubezpieczenia.

Niezatrzymanie się do policyjnej kontroli jest przestępstwem, za które grozi kara pozbawienia wolności do lat 5. Przestępstwem jest również kierowanie w stanie nietrzeźwości, tutaj kodeks karny przewiduje karę do 2 lat więzienia. 25-latek odpowie też za popełnione wykroczenia drogowe.

2 komentarzy

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us