Reklama
Reklama

Akcja sanepidu: Bezpieczny i zdrowy wypoczynek letni

Plakat, foto: materiał nadesłany Plakat, foto: materiał nadesłany
Zamojski sanepid zachęca do mądrego i rozważnego wypoczynku wakacyjnego. Nie wolno zapominać o szeroko rozumianym bezpieczeństwie.

- Organizatorom wypoczynku letniego przypominam o konieczności zapewnienia bezpiecznego i zdrowego wypoczynku dzieciom i młodzieży, ze szczególnym uwzględnieniem Wytycznych MZ i GIS dla organizatorów letniego wypoczynku w związku z trwającą epidemią wywołaną przez koronavirusa SARS - CoV-2. Apeluję również o wzmożenie czujności w zakresie przestrzegania obowiązujących zasad oraz obostrzeń, co pozwoli zmniejszyć ryzyko zachorowań na COVID – 19." - informuje Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Zamościu.

Tematyka przewodnia Akcji Bezpieczny i Zdrowy Wypoczynek Letni 2021 r.:
- Zapobiegania COVID-19 – przestrzeganie zaleceń MZ i GIS.
- Higiena wakacyjna – m.in. zasady mycia rąk, zachowania dystansu społecznego, stosowania maseczek, zachowania podczas kaszlu i kichania oraz postępowania ze zużytymi maseczkami i rękawiczkami.
- Profilaktyka chorób zakaźnych m.in. meningokoków, zapobieganie zakażeniom wirusem HIV,
- Styl życia wolny od nałogów z uwzględnieniem profilaktyki środków psychoaktywnych alkoholu, tytoniu (w tym e-papierosów) i narkotyków.
- Bezpieczeństwa korzystania z zasobów leśnych: zatrucia grzybami, bąblowica, choroby odkleszczowe.
- Szkodliwość nadmiernej ekspozycji słonecznej i promieniowania UV.
- Bezpieczeństwa podczas wakacji: bezpieczne uprawianie sportów, właściwe zachowanie podczas imprez masowych, bezpieczne zachowanie podczas korzystania z akwenów wodnych.
- Profilaktyki zatruć pokarmowych, właściwego przechowywania żywności.

Powiatowy Inspektor Sanitarny w Zamościu informuję o możliwości skorzystania z porad oraz materiałów informacyjno – edukacyjnych. Są one dostępne w Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Zamościu ul. Peowiaków 96, pokój 108, po kontakcie telefonicznym 84 639 36 91 do 93 wew. 239.

Materiały informacyjno – edukacyjne dostępne są również na stronach internetowych: https://www.gov.pl/web/psse-zamosc/akcje-kampanie-projekty, https://www.gov.pl/web/wsse-lublin, www.gis.gov.pl.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us