Reklama
Reklama

Rozpoczyna się przebudowa ulicy Piłsudskiego. Podpisano umowę

Podpisanie umowy, foto: UM Zamość Podpisanie umowy, foto: UM Zamość

Zamojski Urząd Miasta popisał umowę z wykonawcą na przebudowę ulicy Piłsudskiego. W miejscu istniejącego skrzyżowania ulic Piłsudskiego- Sadowa- Peowiaków powstanie rondo.

W imieniu Miasta Zamość umowę podpisał prezydent Andrzej Wnuk. Wykonawcę zadania, firmę STRABAG sp. z o. o., reprezentował dyrektor Oddziału Lublin Marcin Zieliński.

W ramach projektu zaplanowano m.in. wykonanie nowych chodników i ścieżek rowerowych, przebudowanie zatok autobusowych, gdzie staną nowe wiaty przystankowe wraz z monitorami do wyświetlania rozkładu jazdy, ulica zyska monitoring i kanalizację deszczową. W miejscu istniejącego skrzyżowania ulic Piłsudskiego- Sadowa- Peowiaków powstanie rondo, które ma zwiększyć bezpieczeństwo i upłynnić ruch.

- W ubiegłym roku rozpoczęliśmy przebudowę głównych szlaków komunikacyjnych w mieście. Dziś podpisujemy umowę, która będzie kontynuacją inwestycji ubiegłorocznej- ulicy Lubelskiej. To jest najlepszy czas, żeby przebudować ulicę Piłsudskiego. Mamy pandemię, ruch kołowy jest mniejszy, dzieci nie jeżdżą do szkół. Dzięki przebudowie poprawi się również infrastruktura podziemna, chcemy zorganizować na nowo połączenia światłowodowe, kablowe, poprawić kanalizację burzową i zwiększyć bezpieczeństwo na tej ulicy. Prace rozpoczną się w kwietniu, liczymy na wyrozumiałość pieszych i kierowców - przedstawia projekt prezydent Andrzej Wnuk.

Wartość umowy opiewa na ponad 14 mln.zł.

- Zaplanowaliśmy to zadanie na etapy: od ulicy Lubelskiej do ul. Peowiaków, od ul. Peowiaków do ul. Łukasińskiego- ten odcinek będzie musiał być wyłączony ze względu na technologię wykonania i ułożenia w tym miejscu kostki granitowej. Zapewnimy dojazd do parkingu przy parku, który jest dla użytkowników bardzo ważny- mówi reprezentujący firmę STRABAG dyrektor oddziału Lublin Marcin Zieliński i zapewnia, że to, iż firma pracuje również przy przebudowie m.in. Placu Stefanidesa, nie opóźni zrealizowania inwestycji, ponieważ do pracy zostanie wprowadzony dodatkowy zespół.

Zgodnie z umową wykonawca ma czas na wykonanie przebudowy do 16 listopada 2021 r.

- Ruch pojazdów będzie się odbywać. Zamknięty będzie jedynie odcinek ulicy od skrzyżowania z ul. Sadową/Peowiaków do ulicy Akademickiej/Łukasińskiego z dopuszczonym dojazdem do SPDN Krok Za Krokiem, ZGL oraz mieszkańców. Do kierowców apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności w miejscu prowadzenia prac drogowych oraz do stosowanie się do tymczasowego oznakowania i poleceń wydawanych przez osoby uprawnione do kierowania ruchem - informuje dyrektor Zarządu Dróg Grodzkich w Zamościu Marcin Nowak.

Zadanie realizuje Miasto Zamość, które stara się o dofinansowanie inwestycji z Funduszu Dróg Samorządowych.

8 komentarzy

 • Mieszkaniec
  Mieszkaniec środa, 07 kwiecień 2021 20:56 Link do komentarza

  Miasto jest sparaliżowane remontem Łukasińskiego, a Oni chcą jeszcze wprowadzić utrudnienia na tym skrzyżowaniu?? To będzie katastrofa.

 • mieszkaniec
  mieszkaniec środa, 07 kwiecień 2021 22:29 Link do komentarza

  Rozkop Andrzeju wszystko naraz a na taczce poza granice miasta cię wywieziemy.

 • jan III
  jan III czwartek, 08 kwiecień 2021 07:52 Link do komentarza

  Kiedy miasto zajmie się ulicą Partyzantów i "perełkami'' (fundamenty po niedokończonym domu partii), które "upiększają miasto?

 • Marek
  Marek czwartek, 08 kwiecień 2021 11:25 Link do komentarza

  Tak, Partyzantów do remontu + droga rowerowa koło tego dużego parkingu niedaleko franciszkanów, bo nagle się urywa, a chodnik jest mega szeroki. Czekamy już tyle lat.

 • motyl
  motyl czwartek, 08 kwiecień 2021 13:43 Link do komentarza

  Ciekawe ile ta kostka wytrzyma bez poprawek przy takim ruchu jak jest na ul. Łukasińskiego ? Raczej nie długo.

 • im
  im piątek, 09 kwiecień 2021 08:57 Link do komentarza

  @jan III @Marek: Partyzantów ma być remontowana i przebudowywana w 2022 roku: https://zamosc.naszemiasto.pl/rondo-braci-pomaranskich-w-najblizszym-czasie-zostanie/ar/c1-8055379

 • J.W.
  J.W. wtorek, 20 kwiecień 2021 09:43 Link do komentarza

  To najwygodniej nic nie robić! Prawda ?! Brawo p.Prezydencie !!! A narzekający niech ruszą d...ka i troche pochodza dla zdrowia.

 • do Piotra bezradnego powyżej
  do Piotra bezradnego powyżej wtorek, 20 kwiecień 2021 12:02 Link do komentarza

  ciekawe kto rusza dupska ? Prezydent, Straż Miejska powożąc pood same drzwi. Tylko podatnikom radzą zaotawioać samochód na płatnych parkingach. Ot jaśnie państwo

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us