Reklama
Reklama

Uważajmy na oszustów podszywających się pod pracowników banku

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

Oszust podając się za pracownika banku powiedział 34-latce, że na jej koncie doszło do włamania. Zaoferował pomoc w zabezpieczeniu zgromadzonych tam oszczędności. Kobieta przekonana, że rozmawia z pracownikiem banku przekazała dane do swojej karty bankomatowej oraz zatwierdziła wykonany przez oszusta przelew. Straciła ponad 3 tysiące złotych.

- 34-latka powiedziała, że zadzwonił do niej mężczyzna, który przedstawił się jako pracownik infolinii banku i powiedział, że ktoś próbował przelać z jej rachunku bankowego oszczędności, prawdopodobnie była to próba włamania na konto. Wyjaśnił także, że zgodnie z procedurami bank musi zarchiwizować wszystkie środki na jej koncie oraz zmienić limity. Nieświadoma zagrożenia pokrzywdzona wykonywała polecenia oszusta. Podała dane swojej karty oraz zaakceptowała dyspozycję przelewu. Zatwierdziła transakcję na kwotę ponad 3 tysięcy złotych. Po tym mężczyzna się rozłączył. Wtedy 34-latka skontaktowała się ze swoim bankiem, gdzie uzyskała informację, że żaden pracownik do niej nie dzwonił. Zrozumiała, że została oszukana. Zablokowała dostęp do karty płatniczej i sprawę zgłosiła policjantom. - relacjonuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji.

Kolejny raz apelujemy o ostrożność.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us