Reklama
Reklama

Uważajmy na fałszywe wiadomości

foto: Policja foto: Policja

Dwie mieszkanki powiatu zamojskiego powiadomiły o włamaniu na ich konta społecznościowe i rozesłaniu do znajomych próśb o pożyczkę. Tym razem działającym w sieci oszustom nie udało się wyłudzić pieniędzy.

- Od 38-latki znajomi otrzymali fałszywe wiadomości z prośbą o materialne wsparcie. Powodem miały być problemy w generowaniu kodu BLIK. O włamaniu na konto 38-latka dowiedziała się od prawdziwych znajomych, którzy zaczęli dzwonić do niej z pytaniem, co się stało. Po tym rozesłała wiadomości do znajomych ostrzegając, że to nie ona prosiła o finansowe wsparcie. Dzięki szybkiej reakcji 38-latki nikt z jej znajomych nie stracił pieniędzy - informuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji. - Podobnie zadziałali oszuści w przypadku 33-latki. Kobieta powiadomiła policjantów, że ktoś włamał się na jej konto społecznościowe i do znajomych przesłał prośby o pożyczkę. Dowiedziała się o tym od koleżanki, która zadzwoniła i powiedziała, że nie potrafi wysłać kodu BLIK, dlatego pieniądze w kwocie 700 złotych przyniesie jej osobiście. Później dzwoniły również inne koleżanki, które chciały wesprzeć finansowo 33-latkę. Po tym pokrzywdzona natychmiast rozesłała do znajomych informacje, że to nie ona a oszust prosił o pożyczkę. W tym przypadku również na szczęście nikt nie stracił pieniędzy - dodaje. 

Zgłoszone przestępstwa wyjaśniają policjanci i ostrzegają przed działającymi w sieci oszustami.

5 komentarzy

 • Max
  Max niedziela, 07 marzec 2021 01:48 Link do komentarza

  A ja nie mam konta na Facebooku i mam spokój! Nikt mi się nie włamie na konto. I dobrze mi z tym.

 • Stefan
  Stefan niedziela, 07 marzec 2021 11:28 Link do komentarza

  Ja też nie mam konta na Facebooku, nie przeprowadzam żadnych transakcji przez komputer, korzystam z usług mojego banku idąc osobiście do kasy po pieniądze, telefonicznych naciągaczy gonię jak psów, nie wrabiam się w żadne"darmowe" wczasy, wycieczki i inne duperele. Cztery miesiące temu fałszywy listonosz zadzwonił na mój stacjonarny i poinformował że ma dla mnie przesyłkę z mojego banku ale chciał uszczegółowić, jakiego banku jestem klientem a dalsza procedura miała być taka, że mój bank czyszczą oszuści i ja mam szybko wybrać swoje oszczędności i przekazać policjantowi itd.itp.

 • mężczyzna
  mężczyzna poniedziałek, 08 marzec 2021 11:05 Link do komentarza

  ludzie dzis większośc ludzi używa kart i i każdy prawie ma facebooka. większość opłaca rachunki przez internet...
  starsi tacy jak 60 lat oni tego sie nienaucza - szkoda gadac dla nich to jest Bank i tam chodza po pieniądze ,płacą gotówka. ale to juz zanika ....dzieci w wieku 13 lat maja swoje konta płacą nie tylko kartami ,ale komórkami...

 • kobieta
  kobieta poniedziałek, 08 marzec 2021 14:11 Link do komentarza

  Panie mężczyzna, ja jestem po 60-tce i używam komputera, jak pan widzi-komentuję, a to, że nie korzystam z niektórych rzeczy nie świadczy że jestem tzw. głąb, spacer do banku to gimnastyka, człowiek się rusza, dotleni się, a jakbym chciała to i z Facebooka mogłabym korzystać, ale wybieram to co mi pasuje, zrozumiano?

 • Jak żyć ?
  Jak żyć ? poniedziałek, 08 marzec 2021 20:17 Link do komentarza

  Tak, trzeba zrobić rondo. Nie ma innej możliwości

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us