Reklama
Reklama

Areszt za usiłowanie rozboju na 91-latce

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy
Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o usiłowanie rozboju, do którego doszło w ubiegłą niedzielę w domu 91-letniej mieszkanki gminy Zamość. 46-letni podejrzany przyszedł do domu staruszki, przytrzymał jej ręce i próbował okraść.

- O przestępstwie rozboju, dyżurnego zamojskiej Policji w niedzielę zaalarmowała kobieta opiekująca się 91-latką. Powiadomiła, że do jej podopiecznej z gminy Zamość przyszedł mężczyzna, przytrzymał ją i szukając pieniędzy przeszukał jej ubranie - informuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji. - Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna czasami przychodził do 91-latki. Prosił ją o pieniądze, a kobieta dawała mu drobne sumy. Tak było też w minioną niedzielę. Tym razem jednak przekazane przez seniorkę 5 złotych nie zadowoliło napastnika, chciał więcej pieniędzy. Kiedy kobieta odmówiła przytrzymał ją za rękę i przeszukał kieszenie jej ubrania. Okazało się, że 91-latka nie miała więcej pieniędzy, więc niezadowolony wyszedł. Seniorka o zajściu powiedziała opiekunce, która zaalarmowała policjantów.

Kobieta nie wiedziała jak nazywa się i gdzie mieszka mężczyzna, ustaleniem jego danych zajęli się kryminalni. Szybko ustalili, że podejrzany to 46-latek z gminy Zamość. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Wczoraj przedstawiono mu zarzut usiłowania rozboju. Sąd podjął decyzję o tymczasowy aresztowaniu 46-latka na 3 miesięcy. Podejrzany działał w warunkach recydywy, czeka go wiec surowa kara. Za usiłowanie rozboju grozi odpowiedzialność w wymiarze do 12 lat pozbawienia wolności.

3 komentarzy

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us