Reklama
Reklama

Pijany kierowca wjechał w zaspę

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

W Kalinowicach pod Zamościem 28-letni kierowca forda wjechał w śniegową zaspę. Jak się okazało, przyczyną utraty panowania nad samochodem był alkohol. Mężczyzna w organizmie miał ponad 2 promile alkoholu.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek.

- Zgłaszający to zdarzenie mężczyzna powiadomił, że kierowca mondeo może być nietrzeźwy. Nie pomylił się siedzący za kierownicą forda 28-latek z Zamościa był nietrzeźwy. W organizmie miał ponad 2 promile alkoholu. Pod znacznym działaniem alkoholu byli również pasażerowie mondeo. Kierującemu oraz pasażerom nic się nie stało. - informuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji.

Policjanci zatrzymali 28-latkowi uprawnienia do kierowania pojazdami. Jego samochód trafił na parking, a on sam do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Ze swojego postępowania będzie tłumaczył się w sądzie. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz obowiązek zapłaty na rzecz Fundacji Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej kwoty do 60 tysięcy złotych.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us