Reklama
Reklama

Sprzedawały ekspresy do kawy, wysyłały śmieci. Oszustki zatrzymane

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

Zamojscy policjanci ustalili personalia dwóch kobiet podejrzanych o oszustwa internetowe. 22-latki sprzedawały ekspresy do kawy a ostatecznie wysyłały śmieci. Policjanci do walki z przestępczością gospodarczą zamojskiej komendy ustalają kolejne osoby, które straciły pieniądze przez przestępczą działalność 22-latek.

- Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zamojskiej komendy, w trakcie prowadzonego dochodzenia ustalili osoby podejrzane o oszustwa internetowe. Okazało się, że tym przestępczym procederem zajmowały się dwie 22-latki z powiatu krośnieńskiego i strzyżowskiego. Jak ustalili śledczy, kobiety w bieżącym miesiącu, za pośrednictwem jednego z portali internetowych, oferowały do sprzedaży ekspresy do kawy różnych marek. Podejrzane działając wspólnie i w porozumieniu posługiwały się fikcyjnymi danymi. Atrakcyjna cena oscylująca w granicach kilkuset złotych była argumentem, który przyjmowali kupujący. Od zainteresowanych kupnem osób pobierały pieniądze. Po wpływie środków na konto, wysyłały kupującym przesyłkę z bezwartościowymi przedmiotami. Swoim niezgodnym z prawem działaniem spowodowały starty finansowe u trzech pokrzywdzonych w łącznej kwocie blisko 800 złotych, a dwoje pokrzywdzonych próbowały oszukać - informuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji.

Dzięki współpracy z policjantami z województwa podkarpackiego kobiety zostały zatrzymane. Wczoraj usłyszały 5 zarzutów w tej sprawie. Prokurator z Prokuratury Rejonowej w Zamościu na wiosek zamojskich policjantów zdecydował, że obie 22-latki do rozprawy pozostaną pod policyjnym dozorem, mają również zakaz opuszczania kraju.

Prowadzone przez funkcjonariuszy postępowanie ma charakter rozwojowy. Policjanci ustalają kolejne osoby, które zostały oszukane. 22-latkom grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

1 komentarz

  • Karma wraca
    Karma wraca niedziela, 21 luty 2021 09:09 Link do komentarza

    Głupie tępe id.....ki chciały być cwane a wpadły za kilkaset złotych :) brawo dla policji że szybko zostały namierzone

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us