Reklama
Reklama

Zamość: Sprzedawała kombinezon, straciła pieniądze

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

Mieszkanka Zamościa chciała sprzedać on-line kombinezon dziecięcy. Wierząc w uczciwość osoby zainteresowanej ofertą otworzyła przesłany przez nią link i podała swoje dane oraz dane karty płatniczej. Później okazało się, że z jej konta zniknęło prawie 1800 złotych. Pamiętajmy, że oszuści też korzystają z internetu, zachowajmy więc czujność.

- Wczoraj mieszkanka Zamościa powiadomiła, że padła ofiarą oszusta. Opisując zdarzenie 28-latka powiedziała, że na jednym z portali ogłoszeniowych wystawiła do sprzedaży dziecięcy kombinezon za kwotę 70 złotych. Już po kilku minutach od ukazania się ogłoszenia skontaktowała się z nią osoba zainteresowana ofertą. Po uzgodnieniu sposobu wysyłki towaru, 28-latka otrzymała od kupującego wiadomość - „zrzut ekranu” z dokonanego przelewu 70 złotych. Otrzymała też wiadomość z linkiem. Po jego otworzeniu wyskoczyło okienko, gdzie należało wpisać numer karty, datę jej ważności, imię i nazwisko oraz numer widniejący na odwrocie karty. Nieświadoma oszustwa 28-latak wpisała te dane. Wpisała tam również kody autoryzacji, które w tym czasie otrzymywała ze swojego banku. Kody wpisywała trzykrotnie i za każdym razem pojawiał się komunikat, że są błędne. Po tych nieudanych próbach autoryzacji 28-latka sprawdziła stan swojego konta bankowego. Wówczas zobaczyła, że z rachunku zniknęło prawie 1800 złotych - relacjonuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji. - Natychmiast zadzwoniła do banku i złożyła reklamację. Próbowała również przez komunikator połączyć się z osobą zainteresowaną kupnem kombinezonu jednak okazało się to niemożliwe - dodaje. 

Przypominamy, bez względu na to, czy występujesz w roli sprzedającego, czy też kupującego zawsze bądź ostrożny.

1 komentarz

  • ostrożny
    ostrożny środa, 17 luty 2021 20:33 Link do komentarza

    Mi też poprzez OLX próbowali taką samą metodą wyczyścić konto. Uważajcie na wiadomość z Whatsapp( olx o tym ostrzega).

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us