Reklama
Reklama

Zamość: Źle zaparkowane auta utrudniają odśnieżanie

foto: UM Zamość foto: UM Zamość

"Źle zaparkowane samochody utrudniają odśnieżanie dróg osiedlowych w Zamościu. Zdarza się, że pługi nie mogą wjechać w boczne ulice. " - alarmuje Zarząd Dróg Grodzkich w Zamościu oraz PGK Zamość (firma ma umowę na odśnieżanie miejskich ulic i chodników).

Największe problemy są na osiedlach domków jednorodzinnych np. na osiedlu Karolówka czy św. Piątka, a także w zwartej zabudowie np. na Starym Mieście. Zarząd Dróg Grodzkich w Zamościu zwraca się z prośbą do mieszkańców o parkowanie samochodów na posesjach (tam, gdzie jest to możliwe) i nie pozostawianie ich np. na chodnikach, by ulice mogły zostać odśnieżone.

"Przypominamy również, że to właściciele nieruchomości mają obowiązek usuwania błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń z chodników położonych wzdłuż nieruchomości. Bardzo często zdarza się, że właściciele posesji wyrzucają śnieg bezpośrednio na ulicę lub na chodnik, co powoduje dodatkowe utrudnienia w poruszaniu się aut lub pieszych. Poza tym, od kilku lat mamy do czynienia z suszą hydrologiczną, a woda z topniejącego śniegu nawodni działkę- to kolejny argument „za” pozostawianiem śniegu na terenie posesji." - czytamy w komunikacie zamojskiego magistratu.

Sieć dróg miejskich liczy w sumie 134, 428 km. Plan zimowego utrzymania parkingów, placów przewiduje zimowe utrzymanie na pow. 37 974 m2. Zimowym utrzymaniem objęto chodniki o długości łącznej 92,340 km.

9 komentarzy

 • Czlowieczek
  Czlowieczek środa, 10 luty 2021 15:29 Link do komentarza

  "Do uprzątnięcia chodnika zobowiązany jest właściciel nieruchomości, z którą graniczy ten chodnik. W sytuacji, gdy chodnik graniczy z pasem zieleni, obowiązek sprzątania chodnika ciąży na właścicielu pasa zieleni."
  Dużą część chodników nawet w okolicach domów jednorodzinnych dalej ma obowiązek odśnieżać miasto, a nie robi tego

 • subiektywna
  subiektywna środa, 10 luty 2021 15:59 Link do komentarza

  Prawdziwy horror mają piesi. Główne ulice odśnieżone,ale pryzmy śniegu zalegają na chodnikach w miejscu gdzie są oznakowane przejścia dla pieszych (ul.Sadowa przejście z bulwaru,obydwa przejścia między myjnią a Lidlem). Udokumentowałam to sobie zdjęciami.

 • AW
  AW środa, 10 luty 2021 16:44 Link do komentarza

  Bezczelne urzędasy

 • DrogowcyDoRoboty
  DrogowcyDoRoboty środa, 10 luty 2021 17:56 Link do komentarza

  Problem w tym, że tych bocznych uliczek nikt nie odśnieża. Wczoraj (09.02.2021) przez moją uliczkę przejechał pługiem jakiś bezczelny typ - zostawił tyle śniegu ile było - dopiero wieczorem ktoś to poprawił. I to był pierwszy pług jaki widziałem na osiedlu odkąd zaczął padać śnieg...

 • bez sensu
  bez sensu czwartek, 11 luty 2021 16:16 Link do komentarza

  przynajmniej jest na kogo zwalic wine za zle odsniezanie ;p a swoją drogą winna jest sama technologia odsniezania, powinny byc takie kombajny jak na polach, ktore by zasysaly snieg do pojemnika jakiejs wywrotki i wywozic gdzies poza ulice bo jaki sens spychac snieg z jedni na chodni a za chwile z chodnika na jezdnie, takie odsniezanie jest bez sensu

 • Mają nas w d
  Mają nas w d czwartek, 11 luty 2021 19:58 Link do komentarza

  A są ulice na których jeszcze (i chyba już nie będzie) nie pojawił się żaden samochód do odśnieżania.

 • GoMa
  GoMa piątek, 12 luty 2021 07:32 Link do komentarza

  A PARKING PRZY PZU PŁATNY A ŚNIEG PO KOLANA !!!

 • e.gromkopierdeev
  e.gromkopierdeev piątek, 12 luty 2021 14:03 Link do komentarza

  Czy te rosyjskie wpisy są płatne, że ezamosc je puszcza na forum?

 • Lolek
  Lolek sobota, 13 luty 2021 14:47 Link do komentarza

  Na zatokach autobusowych nikt nie parkuję a śnieg po kolana

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us