Logo
Wydrukuj tę stronę

Zamość: Masz stary piec? Miasto dofinansuje wymianę!

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy
Już po raz szósty Miasto Zamość dofinansuje wymianę starych, nieefektywnych urządzeń grzewczych. W budżecie na rok 2021 zarezerwowano na ten cel 300 tysięcy złotych, dzięki czemu stare piece węglowe będą mogły być zastąpione nowymi, ekologicznymi urządzeniami. Nabór wniosków zaplanowano w marcu.

Podobnie jak w latach ubiegłych, tak i w tym roku, o dofinansowanie będą mogli starać się osoby fizyczne, prawne, przedsiębiorcy. Dofinansowanie dla osób fizycznych wyniesie 60% kosztów inwestycji (obejmującej demontaż starego urządzenia, zakup i montaż nowego), ale nie więcej niż 6 tys. złotych. Program jest adresowany również m.in. do wspólnot mieszkaniowych.

- Zachęcamy mieszkańców do skorzystania z dofinansowania i wymiany pieca, ponieważ automatyczne mierniki jakości powietrza systemu Airly, które działają na terenie Zamościa, wskazują, że jakość powietrza w mieście bywa zła, a mieszkańcy skarżą się na dym i smog. Piece ekologiczne to nie tylko korzyść dla środowiska, ale i domowego budżetu - mówi dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Zamość Jarosław Miechowiecki.

Od 1 lutego na stronie internetowej www.zamosc.pl oraz w Biuletynie Informacji Publicznej (w zakładce: informacje o środowisku – wnioski) udostępnione zostaną wzory wniosku wraz z załącznikami oraz Regulaminem udzielania dotacji.

Wnioski będą dostępne także w Biurze Obsługi Interesanta (parter Ratusza, ul. Rynek Wielki 13) oraz budynku Urzędu Miasta Zamość przy ul. Partyzantów 10.

Zasady wymiany pieca i skorzystania z dotacji, pozostają niezmienione. Mieszkańcy we własnym zakresie wybierają wykonawcę/instalatora, również sami zajmują się zezłomowaniem starego urządzenia, ale dopiero po podpisaniu umowy o dofinansowanie z Miastem Zamość. Regulamin udzielania dotacji nie przewiduje dofinansowania w sytuacji, gdy urządzenie zostanie wymienione już wcześniej.

Wnioski będzie można składać po ogłoszeniu naboru. Pracownicy Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska UM Zamość są do dyspozycji i udzielają informacji pod nr tel. 84 6772 438.

W ciągu pięciu lat (2016-2020) Miasto Zamość przeznaczyło na dotacje blisko 1,5 mln zł.
 


Redakcja serwisu ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczonych reklam, ogłoszeń i komentarzy. Zdjęcia i artykuły stanowią własność autora i są chronione prawem autorskim. Redakcja zastrzega sobie prawo do redagowania i skracania nadesłanych tekstów.
Copyright © ezamosc.pl