Reklama
Reklama

Jest już nowy „Skafander”

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany

Ponoć historia świata to historia rozmowy. Idąc z tą myślą w pierwszym w Nowym Roku numerze Gazety Akademickiej „Skafander” znajdziecie sporo wywiadów i artykułów, których bohaterami są młodzi ludzie z Zamojszczyzny. 

Wydanie otwiera bardzo pozytywna informacja o podwyżkach stypendiów socjalnych dla studentów Uczelni Państwowej w Zamościu. Wynoszą one teraz od 1000 do 1200 złotych, a to nie jedyne formy wsparcia finansowego na jakie mogą liczyć studenci.  

W gazecie przeczytacie również o powstającym przy ul. Hrubieszowskiej Monoprofilowym Centrum Symulacji Medycznej UPZ. Budynek jest już gotowy, a to jak wygląda zobaczycie w „Skafandrze”. Teraz Uczelnia pracuje nad wyposażeniem Centrum w nowoczesny sprzęt, na którym kształcić się będą studenci kierunku pielęgniarstwo. 

W tym wydaniu znajdziecie również informację o sukcesie 18-latki z Turobina, Olgi Król, która dotarła do finału Konkursu Miss Polski. Chociaż korony nie zdobyła, to o maturzystce z Turobina usłyszała cała Polska. 

W „Skafandrze” przeczytacie także, co zmieni się podczas tegorocznych egzaminów maturalnych.  

O tym, że warto wybrać studia inżynierskie przekonuje Sylwia Furmańczuk, absolwentka logistyki oraz mechaniki i budowy maszyn UPZ, aktualnie pracująca w firmie transportowej. Słowa te potwierdza student mechaniki Tomasz Błazik, który naukę łączy z pracą w jednej z firm technologicznych. 

Perspektywy kariery po ukończeniu anglistyki przedstawiają absolwentki i absolwenci tego kierunku: Anastasiia Vasylenko, Olga Tsymbryk, Daryna Semchakevich oraz Dawid Mikuła. Byli studenci dziś pracują w międzynarodowych firmach, w tym m.in. w Gameforge, światowym gigancie w produkcji gier komputerowych.  

O pasji do sportu, a konkretnie do siatkówki, opowiada Natalia Machniewicz, zawodniczka II-ligowej Tomasovii Tomaszów Lubelski i studentka bezpieczeństwa narodowego UPZ.  W gazecie przeczytacie także miniwywiad z Miss „Skafandra” 2020, Oliwią Bochniak z zamojskiego „Ekonomika”. Już wkrótce redakcja planuje kolejną edycję konkursu. 

W wydaniu przeczytacie również o drużynie „EkoBohaterów” z I LO w Zamościu, sukcesie Bartka Buczaka z ZS nr 1 w Hrubieszowie w ogólnopolskim konkursie filmowym, czy też o finalistach ogólnopolskiego konkursu o Wojsku Polskim z zamojskiej „Mundurówki”. 

W związku z trwającą pandemią Gazeta Akademicka „Skafander” od dłuższego czasu ma formę e-wydania. Niezmiennie jest w niej pełno ciekawych informacji, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Zapraszamy do lektury e-wydania:  https://upz.edu.pl/data/file_attachment/2543-skafander-1-141.pdf

 

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us