Logo
Wydrukuj tę stronę

Kolejny tragiczny pożar

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

67-letni mężczyzna zginął w pożarze domu w miejscowości Krasne pod Zamościem. To kolejny tragiczny pożar w naszym regionie, w ostatnim czasie.

Do zdarzenia doszło 18 stycznia, tuż po godzinie 13:00 w m. Krasne, gm. Stary Zamość.

- Sytuacja była bardzo trudna: płomienie z dwóch pomieszczeń wydobywały się przez otwory okienne i drzwiowe a także przez ściany szczytowe, palił się również cały dach pokryty eternitem. Dyspozytor Zakładu Energetycznego zdalnie odłączył zasilanie w miejscowości. Strażacy przystąpili do działań gaśniczych podając dwa prądy wodne, jeden w obronie pomieszczenia nie objętego pożarem drugi na palącą się część budynku. Z uwagi na rozwiniętą fazę pożaru nie było możliwości wejścia do budynku. Do zdarzenia dojechały kolejne zastępy, które wsparły prowadzone działania, podając dwa kolejne prądy wody. Dopiero po wstępnym przygaszeniu pożaru, strażacy zabezpieczeni w sprzęt ochrony dróg oddechowych, z wykorzystaniem kamery termowizyjnej odnaleźli w jednym z pomieszczeń zwęglone ciało mężczyzny – właściciela budynku. Dalsze działania straży polegały na dogaszeniu pożaru oraz przewietrzeniu budynku, oraz oświetleniu terenu akcji na potrzeby działań grupy dochodzeniowo-śledczej Policji, która ustala przyczyny i okoliczności tego tragicznego pożaru. - informuje Andrzej Szozda, rzecznik prasowy zamojskich strażaków. 

Spaleniu uległy dwa pomieszczenia wraz z wyposażeniem oraz dach budynku. Strażacy przypuszczają, że prawdopodobną przyczyną tego zdarzenia, mogło być zaprószenie ognia przez właściciela budynku. Straty oszacowano na kwotę 30 tys. zł.

W działaniach trwających prawie 5 godzin wzięło udział łącznie 6 zastępów gaśniczych z OSP Krasne, Wierzba, Stary Zamość oraz JRG Zamość.


Redakcja serwisu ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczonych reklam, ogłoszeń i komentarzy. Zdjęcia i artykuły stanowią własność autora i są chronione prawem autorskim. Redakcja zastrzega sobie prawo do redagowania i skracania nadesłanych tekstów.
Copyright © ezamosc.pl