Reklama
Reklama

Miała zyskać. 26-latka straciła ponad 20 tys.zł

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

To kolejne tego typu oszustwo. 26-latka miała mieć zysk z inwestycji w kryptowalucie. Zainstalowała na komputerze oprogramowanie do zdalnej obsługi urządzenia i autoryzowała wykonywane z jej konta przelewy. Straciła ponad 20 tysięcy złotych.

- W sobotę do zamojskiej komendy policji zgłosiła się mieszkanka naszego powiatu, która powiadomiła, że w wyniku oszustwa straciła ponad 20 tysięcy złotych. 26-latka twierdziła, że jakiś czas temu jej narzeczony zainwestował w bitcoiny 50 dolarów. Długo nie było informacji zwrotnej odnośnie zysków, aż do ubiegłego tygodnia. W poniedziałek zadzwonił mężczyzna, który mówiąc łamaną polszczyzną powiadomił o wypracowanym zysku na obrocie walutą. Dodał, że aby wypłacić zarobione pieniądze narzeczony musi zainstalować oprogramowanie do zdalnego korzystania z komputera i zalogować się na swoje konto bankowe. Tak też zrobił, jednak z uwagi na to, że z konta narzeczonego nie było możliwości dokonana żadnych transakcji zalogowali się na konto bankowe 26-latki - relacjonuje Dorota Krukowska – Bubiło z zamojskiej policji.- Po tym z rachunku pokrzywdzonej oszust zdalnie wykonywał przelewy, a ona zachęcona rezultatami zarobku, autoryzowała wypłaty. Łącznie z konta 26-latki zostały wypłacone pieniądze w kwocie ponad 20 tysięcy złotych. Oszust cały czas zapewniał, że to standardowa procedura, że pieniądze są „w blokadzie” i wkrótce wrócą na jej konto wraz z wypracowanym zyskiem z kryptowaluty.

Kiedy pieniądze nie wróciły a kontakt z rzekomym przedstawicielem firmy inwestycyjnej stał się niemożliwy, 26-latka zgłosiła sprawę policjantom. Ostrzegamy i apelujemy o zachowanie rozsądku przy tego typu transakcjach.

1 komentarz

  • Lucy
    Lucy wtorek, 19 styczeń 2021 13:40 Link do komentarza

    Wooow, to ja dlategą nie korzystać z interneta bikoz I`m afraid, że mnie oszukać. Ja płacić i kupować tylko w sklepach i robić opłaty i wypłaty w maj-sorry, moim banku i sowietuju, cztoby każdyj cziełowiek był ostorożen.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us