Logo
Wydrukuj tę stronę

Po alkoholu i narkotykach wsiadł za kierownicę

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

Blisko 4 promile miał kierowca volkswagena, którego policjanci zatrzymali wczoraj na ul. Wojska Polskiego w Zamościu. Co więcej, badanie narkotestem wykazało, że 36-latek z gminy Zamość znajdował się pod działaniem środków odurzających.

- Wczoraj w godzinach przedpołudniowych na ulicy Wojska Polskiego w Zamościu policjanci zamojskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierującego samochodem marki Volkswagen. Był to 36-letni mieszkaniec gminy Zamość. Funkcjonariusz podejrzewali, że może znajdować się pod działaniem alkoholu. Potwierdziło to badanie stanu trzeźwości. Mężczyzna miał blisko 4 promile. Dalsze czynności policjantów wykazały, że znajduje się on również pod działaniem środka odurzającego. Wstępne badanie narkotestem wskazało na obecność amfetaminy. Po przebadaniu pobranych próbek krwi stwierdzone zostanie dokładna ilość i rodzaj środka, który zażył 36-latek. Mężczyzna stracił prawo jazdy, wkrótce usłyszy zarzuty - relacjonuje Katarzyna Szewczuk z zamojskiej policji.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami kierowanie pojazdem mechanicznym w ruchu lądowym w stanie nietrzeźwości lub środka odurzającego jest przestępstwem, za które grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Niezależnie od kary sąd orzeka obligatoryjnie świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych.


Redakcja serwisu ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczonych reklam, ogłoszeń i komentarzy. Zdjęcia i artykuły stanowią własność autora i są chronione prawem autorskim. Redakcja zastrzega sobie prawo do redagowania i skracania nadesłanych tekstów.
Copyright © ezamosc.pl