Reklama
Reklama

Po alkoholu i narkotykach wsiadł za kierownicę

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

Blisko 4 promile miał kierowca volkswagena, którego policjanci zatrzymali wczoraj na ul. Wojska Polskiego w Zamościu. Co więcej, badanie narkotestem wykazało, że 36-latek z gminy Zamość znajdował się pod działaniem środków odurzających.

- Wczoraj w godzinach przedpołudniowych na ulicy Wojska Polskiego w Zamościu policjanci zamojskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierującego samochodem marki Volkswagen. Był to 36-letni mieszkaniec gminy Zamość. Funkcjonariusz podejrzewali, że może znajdować się pod działaniem alkoholu. Potwierdziło to badanie stanu trzeźwości. Mężczyzna miał blisko 4 promile. Dalsze czynności policjantów wykazały, że znajduje się on również pod działaniem środka odurzającego. Wstępne badanie narkotestem wskazało na obecność amfetaminy. Po przebadaniu pobranych próbek krwi stwierdzone zostanie dokładna ilość i rodzaj środka, który zażył 36-latek. Mężczyzna stracił prawo jazdy, wkrótce usłyszy zarzuty - relacjonuje Katarzyna Szewczuk z zamojskiej policji.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami kierowanie pojazdem mechanicznym w ruchu lądowym w stanie nietrzeźwości lub środka odurzającego jest przestępstwem, za które grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Niezależnie od kary sąd orzeka obligatoryjnie świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych.

2 komentarzy

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us