Reklama
Reklama

Miasto szuka kolejnego wykonawcy remontu Akademii Zamojskiej

fot. M. Chmiel fot. M. Chmiel

Miasto Zamość szuka wykonawcy robót budowlanych i prac konserwatorskich przy kontynuacji remontu konserwatorskiego Akademii Zamojskiej w Zamościu. Przypomnijmy, poprzedni wykonawca (Furmanek Renewal) był w sporze z miastem i ostatecznie zrezygnował z prowadzenia prac.

Ponad rok temu miasto podpisało umowę z generalnym wykonawcą robót w budynku Akademii Zamojskiej. Spółka Furmanek Renewal miała przeprowadzić remont konserwatorski budynku akademii wraz z zagospodarowaniem i uzbrojeniem terenu. Projekt zakłada m.in. zaadaptowanie części budynku na działalność kulturalną i utworzenie ekspozycji muzealnej "Dzieje Akademii Zamojskiej i drukarni akademickiej". Na dziedzińcu i poddaszu ma powstać Zamojska Akademia Kultury. Po ukończeniu inwestycji do budynku ma powrócić I Liceum Ogólnokształcące.

W listopadzie ubiegłego roku, magistrat otrzymał od wykonawcy pismo informujące o chęci odstąpienia od umowy. – We wcześniejszej korespondencji wykonawca przedstawił żądania odnoście zmiany (podpisania aneksu) do umowy, zawartej w wyniku przetargu oraz nadania jej treści, oczekiwanej przez wykonawcę, w terminie wyznaczonym przez wykonawcę, z zastrzeżeniem do prawa odstąpienia od umowy, gdyby miasto Zamość nie zgodziło się na żądany przez wykonawcę aneks do umowy  - wyjaśnia Marta Lackorzyńska-Szerafin, rzecznik prasowy UM Zamość. - Miasto Zamość zakwestionowało skuteczność oświadczenia wykonawcy o odstąpieniu od umowy, wskazując na istotne wady prawne tego oświadczenia. Wezwało wykonawcę do powrotu na plac budowy oraz wykonywanie powierzonych mu obowiązków. Ponieważ Wykonawca uchybił temu wezwaniu, Miasto Zamość złożyło Wykonawcy oświadczenie o odstąpieniu od umowy - dodaje. 

Wykonawca jest zdania, że chciał i mógł wykonywać umowę, ale jego działania były wstrzymywane przez Miasto Zamość.

Przetarg na kontynuację prac w Akademii Zamojskiej został ogłoszony w grudniu 2020 r. Termin składania ofert mija 25 lutego.

1 komentarz

  • Zamjościak
    Zamjościak wtorek, 12 styczeń 2021 11:25 Link do komentarza

    a jak wygląda sprawa z Pierogarniami Polskimi ?

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us