Reklama
Reklama

Zamość: W pożarze domu zginął 66-letni mężczyzna. 60-latek trafił do szpitala

foto: PSP Zamość foto: PSP Zamość
Tragicznie zakończył się niewielki pożar domu przy ul. Granicznej w Zamościu. Zginął 66-letni mężczyzna, 60-latek trafił do szpitala.

- Pierwsza informacja o występującym zadymieniu (bez pożaru) oraz osobach poszkodowanych w budynku, trafiła do Policji i Pogotowia Ratunkowego. Policjanci ewakuowali z zadymionego budynku jednego z mężczyzn, któremu służby medyczne udzieliły pierwszej pomocy. Mężczyznę z oznakami zatrucia gazami pożarowymi przewieziono do szpitala. Jednocześnie ustalono, że w feralnym pomieszczeniu znajduje się częściowo zwęglone ciało drugiego mężczyzny - informuje Andrzej Szozda, rzecznik prasowy zamojskich strażaków. - Po dojeździe strażaków stwierdzono, że niewielki pożar miał miejsce w jednym z pomieszczeń jednokondygnacyjnego budynku murowanego. Pożaru nie stwierdzono, występowało natomiast niewielkie zadymianie. Działania straży pożarnej polegały na oddymieniu budynku przy użyciu wentylatora osiowego oraz pomiaru na zawartość tlenku węgla. Z wykorzystaniem kamery termowizyjnej wykluczono możliwość występowania zarzewi ognia w elementach budynku. - dodaje. 

Nadpaleniu uległy: drewniany stolik, podłoga, firanka oraz łóżko. Strażacy wstępnie ustalili, że prawdopodobną przyczyną tego zdarzenia, mogła być nieprawidłowa eksploatacja grzejnika elektrycznego. Straty oszacowano na kwotę 10 tys. zł.

W działaniach trwających ponad godzinę wzięło udział 4 zastępy PSP z JRG Zamość.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us