Reklama

Wielkie serce od Zakładu Karnego

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany

Funkcjonariusze Służby Więziennej i osadzeni w Zakładzie Karnym w Zamościu już nie raz udowodnili, że chętnie pomagają innym. Ostatnio wykonali i przekazali paniom z Koła Gospodyń Wiejskich z gminy Nielisz wielkie serce z metalu, do zbierania plastikowych nakrętek. Środki ze sprzedaży plastiku będą przekazane na lekarstwa dla podopiecznych hospicjum Santa Galla w Łabuńkach Pierwszych.

Przypomnijmy, w sierpniu tego roku panie z Koła Gospodyń Wiejskich w miejscowości Wólka Złojecka napisały ogłoszenie w poszukiwaniu darczyńcy i wykonawcy metalowego serca. Z pomocą przyszedł Zakład Karny, który był głównym wykonawcą pojemnika. Materiał ufundowały zamojskie firmy: Stalprodukt oraz Siatex.

Serce zostało już przekazane i ustawione przy kościele parafialnym w Złojcu.

- Korki będą zbierane dla Santa Galla w Łabuńkach Pierwszych, a pieniądze ze sprzedaży będą przekazane na lekarstwa dla podopiecznych hospicjum - informują panie z KGW w Wólce Złojeckiej. - Ogromnie się cieszymy, ponieważ akcja rozsiewa się dalej i będziemy mieć niebawem kolejne dwa serduszka. Jedno z nich stanie przy Zakładzie Karnym w Zamościu - dodają.

Zakład karny zapewnił także nakrętki do pierwszego napełnienia serca.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us