Reklama

Oszuści znowu zaatakowali. Nie dajcie się nabrać na szybki zysk!

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

37-latek miał odebrać zysk z inwestycji w kryptowalucie. Zainstalował na komputerze program do zdalnego sterowania pulpitem, aby móc kontrolować poczynania telefonicznego rozmówcy – rzekomego pracownika firmy inwestycyjnej. Kiedy zauważył, że z jego konta znikają pieniądze szybko zareagował. W banku zdążył zablokować wykonany przez oszusta przelew.

37-latek zgłosił się do zamojskiej komendy Policji i powiadomił, że padł ofiarą internetowego oszusta.

- Opisując zdarzenie wskazał, że kilka miesięcy temu zalogował się na stonę internetową firmy handlującej kryptowalutą. Co pewien czas otrzymywał telefoniczne propozycje zakupu kryptowaluty. Za każdym razem nie był zainteresowany ofertą. Wczoraj ponownie zadzwoniono do niego z tej firmy z propozycją inwestycji. Kobieta mówiąca ze wschodnim akcentem powiadomiła, że na jego koncie są pieniądze 12 tysięcy złotych. Może je odebrać podając kobiecie konto bankowe, dane z karty płatniczej oraz przesyłając zdjęcie dowodu osobistego. Pokrzywdzony wykonał instrukcje i pieniądze miały trafić na jego konto. Rozmówczyni dodała, że może kontrolować wykonywane operacje instalując w komputerze program do zdalnego sterowania urządzeniem. 37-latek zrobił to, widział jak na jego koncie bankowym zdalnie wykonywane są ruchu. Zauważył, że z konta wykonano przelew na kwotę prawie 8 tysięcy złotych. Sam potwierdził jego realizację kodem, który otrzymał na telefon. Kiedy zorientował się, że pieniądze zostały pobrane, rozłączył połączenie. Szybko powiadomił bank i zablokował konto. W porę zdążył również zablokować sfinalizowanie przelewu. Dzięki temu nie stracił oszczędności. - relacjonuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji. 

Apelujemy o szczególną ostrożność w kontaktach telefonicznych z osobami proponującymi świadczenie usług finansowych.

1 komentarz

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us