Brody Małe: Pożar w suszarni

foto: PSP Zamość foto: PSP Zamość

6 zastępów państwowej straży pożarnej oraz 4 z OSP gasiło pożar, który wybuchł w suszarni zboża w Brodach Małych pod Szczebrzeszynem. Ze wstępnych ustaleń wynika, że ogień pojawił się podczas procesu suszenia kukurydzy.

Do pożaru doszło 16 listopada, tuż około godz. 22.

- Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów z JRG Szczebrzeszyn stwierdzono, że na terenie przedsiębiorstwa prowadzącego skup zbóż, częściowym pożarem objęty był obiekt stalowej suszarni do zboża. Działania gaśnicze w pierwszej fazie polegały na podaniu jednego prądu wody z działka usytuowanego na podnośniku. Z uwagi na występowanie w pobliżu 20 silosów zbożowych i możliwość wystąpienia dużego zapotrzebowania na wodę, do działań zostały skierowane kolejne zastępy z JRG Zamość oraz OSP. - relacjonuje Andrzej Szozda, rzecznik prasowy zamojskiej straży pożarnej. - Działania gaśnicze w kolejnej fazie działań polegały na podaniu kolejnego prąd wody z drabiny mechanicznej do wnętrza suszarni w celu ugaszenia palącej się kukurydzy. Następnie w porozumieniu z kierownictwem zakładu i przy jego wsparciu w trzech etapach opróżniano suszarnię z około 90 ton kukurydzy, którą przelano wodą - dodaje. 

W działaniach trwających ponad 7 godziny wzięło udział 6 zastępów PSP z JRG Szczebrzeszyn i Zamość oraz OSP: Niedzieliska, Wielącza, Brody Małe, Brody Duże. Podczas akcji gaśniczej zużyto około 40 m3 wody.

Właściciel oszacował straty na kwotę 300 tys. zł.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us