Logo
Wydrukuj tę stronę

Kradł na terenie kilku województw, wpadł w Zamościu

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

Zamojscy policjanci zatrzymali 48-letniego mieszkańca Przemyśla, który kradł katalizatory. Mężczyzna został ujęty na gorącym uczynku w Zamościu. 48-latek usłyszał łącznie 7 zarzutów. Okazało się, że do kradzieży dochodziło na terenie dwóch województw.

- Kilka dni temu dyżurny otrzymał zgłoszenie, z treści którego wynikało, że nieznany mężczyzna usiłował dokonać kradzieży katalizatora z volkswagena golfa. Do zdarzenia doszło przy ul. Koszary w Zamościu. Na miejsce pojechali policjanci, którzy w trakcie penetracji terenu za sprawcą dokonali jego zatrzymania. Był to 48-letni mieszkaniec Przemyśla. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu - informuje Katarzyna Szewczuk z zamojskiej policji. - Policjanci ustalili, że próba kradzieży to nie jednorazowy “incydent” 48-latka. Mężczyzna w tym samym dniu przy ul. Peowiaków w Zamościu po odcięciu dokonał kradzieży katalizatora z volkswagena golfa. Wartość poniesionych strat pokrzywdzony wycenił na kwotę 1000 zł - dodaje.

Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna procederem zajmuje się już od dłuższego czasu. Nie działał sam. Trwają poszukiwania jego wspólnika.

Zebrany materiał dowodowy dał podstawy do przedstawienia mężczyźnie 7 zarzutów. Dwa z nich dotyczyły zdarzeń z Zamościa. Do pozostałych doszło w Rzeszowie, Lublinie i Kraśniku Fabrycznym. 48-latkowi grozi do 5 lat pozbawienia wolności.


Redakcja serwisu ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczonych reklam, ogłoszeń i komentarzy. Zdjęcia i artykuły stanowią własność autora i są chronione prawem autorskim. Redakcja zastrzega sobie prawo do redagowania i skracania nadesłanych tekstów.
Copyright © ezamosc.pl