Reklama

Nie dajcie się oszukać!

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

Przestępcy podszywają się pod znajomych na portalach społecznościowych i proszą o pilną pożyczkę. Zamojscy policjanci informują, że kolejna osoba powiadomiła o kradzieży pieniędzy z konta za pomocą wyłudzonego kodu płatności mobilnej.

- Policjanci z zamojskiej komendy zostali w miniony weekend powiadomieni o oszustwie za pomocą popularnego komunikatora społecznościowego. 18-latka wyjaśniła, że ktoś włamał się na jej konto społecznościowe oraz pocztę elektroniczną i bez jej wiedzy oraz zgody rozesłał do znajomych wiadomość z prośbą o pomoc w dokonaniu płatności kodem BLIK za zamówiony towar. Na wiadomość zareagowało dwoje znajomych 18-latki, którzy podali kody, a ich konta zostały obciążone kwotami po ponad 200 złotych. Pokrzywdzona zgłosiła oszustwo policjantom, którzy zajęli się ustalaniem osoby, która dokonała tego przestępstwa - informuje Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji.

Proceder oszustw na BLIK staje się coraz bardziej popularny. Oszuści włamują się na konto społecznościowe i podszywają się pod osobę znajomą. Następnie wysyłają wiadomość, że pilnie potrzebują finansowego wsparcia. Obiecują zwrot pieniędzy. Zazwyczaj nie proszą o duże kwoty. Proponują łatwy sposób przelania wskazanej kwoty – wystarczy zalogować się do swojego banku i w aplikacji wygenerować kod do płatności telefonem i przesłać go podszywającemu się pod „znajomego” oszustowi. Przekazany kod wystarczy aby natychmiast wypłacił pieniądze z bankomatu.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us