Reklama

Chciał zainwestować w kryptowaluty, został oszukany

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy
66-letni mieszkaniec Zamościa stracił 4 500 złotych. Na prośbę rzekomego doradcy finansowego zainstalował u siebie na telefonie program, który miał umożliwić inwestowanie w kryptowalutę a w rzeczywistości umożliwił zdalne sterowanie urządzeniem. Jak się okazało, zaciągnięto na 66-latka kredyt.

- 66-latek z Zamościa zawiadomił policjantów, że padł ofiarą internetowego oszusta. Opisując zdarzenie wskazał, że w maju skorzystał z możliwości inwestycji w kryptowalucie, gdzie zainwestował 1000 zł. Co pewien czas dzwonił do niego przedstawiciel firmy i namawiał na zaciągnięcie kredytu wskazując, że tylko w ten sposób osiągnie duże zyski. 66-latek nie zgodził się na to. Jednak wczoraj ponownie zadzwonił do niego przedstawiciel firmy i oznajmił, że będzie inwestował pieniądze zamościanina. W tym celu należy zainstalować na telefonie program dający możliwość zdalnego sterowania urządzeniem. Nieświadomy zagrożenia mężczyzna postępował zgodnie z przekazywanymi instrukcjami. Zauważył, że ktoś zdalnie otwiera na jego telefonie różne aplikacje. W ten sposób udostępnił nieznajomemu również możliwość zalogowania się do jego konta bankowego. W międzyczasie do 66-latka zadzwonił przedstawiciel banku z informacją, że na jego dane został zaciągnięty kredyt na kwotę ponad 40 tysięcy złotych. Szybko dokonano blokady kredytu oraz możliwości wykonywania operacji finansowych na rachunku. Udało się w porę zablokować transakcje, poza jedną na kwotę 4 500 złotych. Pieniądze zostały już przelane na inny rachunek. - informuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji. 

Pokrzywdzony sprawę zgłosił policjantom, którzy poszukują sprawców oszustwa i apelują o zdrowy rozsądek oraz dużą ostrożność przy transakcjach internetowych.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us