W reklamówce były kocięta i kamień. Chciał utopić zwierzęta w Łabuńce

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

Mieszkankę Zamościa zaniepokoiły odgłosy wydobywające się z siatki, którą trzymał przechodzący obok niej mężczyzna. Prosiła go o pokazanie wnętrza reklamówki. Pomógł policjant, który akurat tamtędy przechodził. Odebrał mężczyźnie siatkę, w której był kamień i pięć kociąt. Zwierzaki trafiły pod opiekę weterynarza, a 55-latek do policyjnego aresztu.

Do zdarzenia doszło w sobotę na moście znajdującym się na trakcie pieszo - rowerowym w okolicach ulicy Okrzei.

- Przebywający na urlopie policjant Wydziału Kryminalnego zamojskiej komendy powiadomił dyżurnego, że ujął mężczyznę, który w rzece próbował utopić małe koty. Policjant zrelacjonował, że wracał z zakupów i usłyszał rozmowę w trakcie, której kobieta prosiła mężczyzną o pokazanie, co przenosi w reklamówce. Jej zaniepokojenie zbudziły dźwięki wydobywające się z siatki. Przypuszczała, że mogą być tam kocięta. Mężczyzna wzbraniał się i zaczął odchodzić. Wówczas policjant stanowczo zareagował, przytrzymał mężczyznę i zabrał mu reklamówkę. W jej wnętrzu była pończocha, a w niej kamień i pięć związanych ze sobą kilkudniowych kociąt. Natychmiast uwolnili kotki. Znalazły one bezpieczne schronienie w gabinecie weterynaryjnym. - relacjonuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji.

Właściciel kotów, 55-latek z Zamościa został doprowadzony do komendy, był pod działaniem alkoholu. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszał zarzut usiłowania zabicia kociąt poprzez utopienie. Przestępstwo tego typu zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 3.

3 komentarzy

 • Mariusz
  Mariusz wtorek, 22 wrzesień 2020 10:13 Link do komentarza

  Do 3 lat? Już widzę jak posiedzi dłużej niż 48h...

 • Jacho
  Jacho wtorek, 22 wrzesień 2020 10:52 Link do komentarza

  Zwykły burak, Wsioch, Pijus, prostak i cham!!! Pewnie pryte walił ?????

 • ech...
  ech... środa, 23 wrzesień 2020 08:17 Link do komentarza

  Gorsze niż bydło - apeluję do wszystkich bydlaków: jest XXI wiek, kotki trzeba sterylizować, kocury kastrować. A wy albo podrzucacie ludziom kocięta albo topicie, a psy wywozicie do lasu i przywiązujecie do drzewa. Dobrze, że za to są kary.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us