Zamość: Dzień bez samochodu. Za darmo pojedziesz nie tylko autobusem MZK

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

22 września jest europejskim dniem bez samochodu. W Zamościu właścicieli pojazdów, za darmo dowiozą do pracy, czy na zakupy autobusy MZK. Za darmo wypożyczymy też rower miejski.

Miasto Zamość po raz kolejny bierze udział w Europejskim Tygodniu Zrównoważonego Transportu 2020, który w tym roku przebiega pod hasłem „Zeroemisyjna mobilność dla każdego”. Akcja promuje wszelkie zrównoważone formy mobilności, m.in. transport publiczny, rower czy ruch pieszy. Kulminacyjnym punktem jest europejski dzień bez samochodu.

We wtorek, w Zamościu będzie można za darmo wypożyczyć rower w Zamojskim Centrum Informacji Turystycznej i Historycznej na parterze ratusza, Rynek Wielki 13 (w godz. 8.00 - 18.00) i w Lunecie przy ul. ul. Łukasińskiego 2 E (w godz. 9.00 - 17.00).  Dodatkowo, właściciele samochodu czy motocykla mogą bezpłatnie podróżować MZK pod warunkiem, że przy kontroli biletów okażą dowód rejestracyjny pojazdu zarejestrowanego na swoje nazwisko.

1 komentarz

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us