Logo
Wydrukuj tę stronę

Poseł Zawiślak zawieszony, po głosowaniu ws. "piątki dla zwierząt"

źródło: https://slawomirzawislak.pl/ źródło: https://slawomirzawislak.pl/

Decyzją prezesa Jarosława Kaczyńskiego w prawach członka partii zawieszonych zostało piętnastu posłów PiS, w tym poseł ziemi zamojskiej Sławomir Zawiślak - poinformował szef komitetu wykonawczego Krzysztof Sobolewski.

Sobolewski poinformował na Twitterze, że w prawach członka partii zostali zawieszeni: Krzysztof Ardanowski, Czochara Katarzyna, Dolata Zbigniew, Glenc Teresa, Górska Agnieszka, Hałas Teresa, Kołakowski Lech, Kowalczyk Henryk, Małecki Jerzy, Szulowski Krzysztof, Uściński Piotr, Wesoły Marek, Wróblewski Bartłomiej, Zawiślak Sławomir i Krzysztof Sobolewski.

To pokłosie wczorajszego głosowania w sprawie ustawy dotyczącej ochrony zwierząt. 38 posłów PiS zagłosowało przeciw ustawie, wbrew dyscyplinie partyjnej. Poseł Zawiślak nie brał udziału w głosowaniu.

W nocy Sejm uchwalił nowelizację, która zakazuje hodowli zwierząt na futra i wprowadza ograniczenia uboju rytualnego. Ustawę poparło 356 posłów, 75 było przeciw, a 18 się wstrzymało.


Redakcja serwisu ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczonych reklam, ogłoszeń i komentarzy. Zdjęcia i artykuły stanowią własność autora i są chronione prawem autorskim. Redakcja zastrzega sobie prawo do redagowania i skracania nadesłanych tekstów.
Copyright © ezamosc.pl